https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/komentar-poslance-piratu-ondreje-polanskeho-k-nezvoleni-miloslavy-posvarove-do-dozorci-rady-sfdi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Pirátská strana: Komentář poslance Pirátů Ondřeje Polanského k nezvolení Miloslavy Pošvářové do Dozorčí rady SFDI

18. dubna 2018 | Pirátská strana
Poslanecká sněmovna dnes nezvolila nominantku Pirátů Miloslavu Pošvářovou do Dozorčí rady Státního fondu dopravní infrastruktury. Jsme přesvědčení, že naše kandidátka byla co do odbornosti a předpokladů pro kontrolní činnost při výstavbě dopravní infrastruktury nejkvalifikovanější ze všech kandidátů. Opět jsme mohli v přímém přenosu sledovat triumf politického handlu nad zvolením skutečného odborníka s praxí. Navíc tím opět nebyl dodržen tolikrát zmiňovaný princip poměrného zastoupení, který Pirátům přiznával jedno místo v této dozorčí radě. Smutnou vizitkou Sněmovny je, že do státního dozorčího orgánu navolila své vlastní členy, čímž dochází k dalšímu kumulování funkcí a především odměn. V minulém týdnu jsme představili legislativní návrh, který by kumulování odměn zabránil.

V tajném hlasování dnes Pošvářová získala 76 hlasů ze 175 vydaných hlasovacích lístků. Kandidátka Pirátské strany prošla výběrovým řízením pořádaným poslaneckým klubem Pirátů a dokázala nás přesvědčit svou hlubokou znalostí problematiky, která vychází z více než 30 let praxe v oboru dopravních staveb, svou bezúhonností a odhodláním postavit se za své odborné stanovisko i přes nevoli okolí.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist