https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/komentar-predsedy-piratu-ivana-bartose-pirati-a-starostove-zastavuji-kampan-a-shromazduji-prostredky-na-pomoc-bouri
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana: Komentář předsedy Pirátů Ivana Bartoše: Piráti a Starostové zastavují kampaň a shromažďují prostředky na pomoc bouří zasaženým lidem na jižní Moravě

25. června 2021 | Česká pirátská strana
Od včerejších večerních hodin bedlivě sleduji tragédii, která postihla jižní Moravu. Vyjadřuji soucit všem, které tato přírodní katastrofa zasáhla. Čtyři lidské životy, které byly ztraceny, již nic nenahradí. Náš velký dík patří složkám záchranného systému, které pomáhají likvidovat škody, zachraňují lidské životy a pomáhají lidem vypořádat se s obrovskou zátěží, která na ně padla. Vít Rakušan pomáhá společně se starosty na místě koordinovat pomoc postiženým. Na telefonu jsem v kontaktu se členem krizového štábu Jihomoravského kraje a náměstkem hejtmana Lukášem Dubcem, a také s našimi lidmi v regionu, od krajských i městských zastupitelů po dobrovolníky, kteří pomáhají všemi silami.

Rozhodli jsme se dočasně pozastavit předvolební kampaň po celé zemi a své síly namířit směrem k postiženým regionům. Profesionálové na místě informují, aby tam nejezdily davy dobrovolníků, chybí spíše finanční pomoc na obnovu domovů, které skončily v troskách, a nejenom na ně.

Proto vyzýváme naše členy k finanční pomoci! Aktuálně oslovujeme naše členy, dobrovolníky ale i zastupitelé, Piráty ve vedení měst a krajů, ale i poslanecký klub a další. Získané prostředky poté pošleme vybrané nadaci, která pomáhá bouří zasaženým obcím.

Prosím všechny, kdo mohou pomoci, pojďme to udělat! Teď musíme postupovat společně.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist