https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/komentovane-vychazky-mestskou-zeleni-v-plzni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ENVIC, občanské sdružení: Komentované vycházky městskou zelení v Plzni

24. srpna 2018 | ENVIC, občanské sdružení
Autor: Tomáš Popp, tel: 777 239 808
Každý následující úterek proběhne v Plzni komentovaná vycházka věnovaná městské zeleni. Jejich cílem je seznámit veřejnost s jejím estetickým i praktickým významem a také péči o ni. Věnováno se bude i tzv. zeleno-modré infrastruktuře – systému, který řeší aktuální přehřívání měst i problémy při přívalových deštích.
Vycházky pořádá plzeňské sdružení ENVIC v rámci projektu podpořeného Grantového programu Plzeňského Prazdroje.

Každý následující úterek proběhne v Plzni komentovaná vycházka věnovaná městské zeleni. Jejich cílem je seznámit veřejnost s jejím estetickým i praktickým významem a také péči o ni. Věnováno se bude i tzv. zeleno-modré infrastruktuře – systému, který řeší aktuální přehřívání měst i problémy při přívalových deštích.
Vycházky pořádá plzeňské sdružení ENVIC v rámci projektu podpořeného Grantového programu Plzeňského Prazdroje. Náplň vycházek

Vycházek bude celkem 5 a všechny o stejné trase. „Na konkrétních místech a příkladech si budeme povídat o mikroklimatických, vodohospodářských, ekonomických, psychologických a dalších funkcích zeleně, ale také o jejím zakládání a péči o ni“ říká Václav Čubr se sdružení ENVIC.

„V rámci vycházky navštívíme mimo jiné systém dešťových tůní, stromy ošetřené systémem korunních vazeb a podíváme se i na dvě zelené, neboli vegetační střechy. Výklad bude doplněn ukázkou vybraných tematických materiálových vzorků“ dodává Čubr, který bude na vycházkách průvodcem.


Organizace vycházek:

Termíny: úterky 28. 8., 4. 9., 11. 9., 18. 9. a 25. 9. 2018

Místo a čas srazu: u Lochotínského pavilonku, 17:00 h

Předpokládaná délka: 3 km, 2 hodiny

Kapacita vycházkových skupin je omezena na 20 osob, účast si je proto nutné rezervovat na mailu ic.plzen@envic.cz příp. tel.: 608 307 436.


Závěr:
Průvodce ještě dodává, že vycházky slouží k obecnému seznámení s tématem, nikoli k řešení případných neshod v této oblasti. „Jde o to si pozitivní cestou rozšířit pohled o mnohdy netušené souvislosti, uvědomit si význam zeleně a vody pro město, a tedy pro nás samé, a zároveň získat vhled i do péče, která mnohdy zahrnuje i nepopulární kroky“ uzavírá Václav Čubr ze sdružení ENVIC informace k vycházkám pořádaných v rámci podpory grantového programu Prazdroj Lidem.

Další informace na envic-sdruzeni.cz
Foto v příloze mailu, v případě potřeby zašleme větší tiskovou velikost.

Kontaktní osoba:
Václav Čubr, DiS.
Tomáš Popp, tel: 777 239 808 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist