https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/komercni-banka-pokracovala-ve-snizovani-sve-uhlikove-stopy-i-v-roce-2022
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Komerční banka: Komerční banka pokračovala ve snižování své uhlíkové stopy i v roce 2022

11. května 2023 | Komerční banka
Ve srovnání se základním rokem (2019) došlo loni ke snížení uhlíkové stopy o 44 % v absolutních hodnotách a 43,5 % v přepočtu na jednoho klienta. Sníženy byly zejména emise způsobené spotřebou elektrické energie. V roce 2022 bylo 59 % elektrické energie nakoupeno z obnovitelných zdrojů (se zárukou původu).

K zásadnímu snížení emisí došlo také v oblasti dopravy zaměstnanců KB do práce. V roce 2019 zaměstnanci najezdili téměř 55 milionů kilometrů, kdežto v roce 2022 to bylo jen 7,71 milionu km (v předchozím roce 8,71 milionu km).

„Naši uhlíkovou stopu měříme od roku 2019 a o získaných datech pravidelně a transparentně informujeme. Loňské výsledky znovu potvrdily správné nastavení našich priorit v oblasti udržitelnosti, především pak plán dosažení uhlíkové neutrality KB jako firmy, tedy bez klientského portfolia, do roku 2026,“ říká Jitka Haubová, členka představenstva odpovědná za agendu udržitelnosti.

Významné bylo také snížení uhlíkové stopy z nově přidané kategorie používaných nástrojů (automobily, IT, telekomunikace, počítače, nábytek atd.), kde se rozpočítávají emise podle životního cyklu daného výrobku. Ve srovnání s rokem 2019 došlo k výraznému poklesu počtu používaných zařízení u všech kategorií a nejzásadnější bylo snížení u nábytku, což je způsobeno využíváním smart office a výrazného snížení počtu poboček.

Podrobné informace o naší uhlíkové stopě transparentně zveřejňujeme na naší webové stránce: https://www.kb.cz/cs/o-bance/podnikame-udrzitelne/environmentalni-udrzitelnost

Emise v roce – 2022
Celkové emise: 22 231 .4 t CO2 ekv. (včetně 3% rezervy)
V intenzitě: 13,5 kg CO2 ekv. na jednoho klienta
Emise podle typů aktivit v tabulce na https://www.kb.cz/cs/o-bance/tiskove-zpravy/komercni-banka-pokracovala-ve-snizovani-sve-uhlikove-stopy-i-v-roce-2022?twclid=2-1kcc8dynrh5jv0o12bqqws4ig
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist