https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/komise-k-becve-na-neverejnem-jednani-vyslechla-svedky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana: Komise k Bečvě na neveřejném jednání vyslechla svědky

19. srpna 2021 | Česká pirátská strana
Třetí zasedání vyšetřovací komise k havárii na řece Bečvě se uskutečnilo v Praze a jako přizvaní svědci dorazili Pavel Pustějovský (poslanec za ANO) z firmy DEZA, Jaromír Tkadleček, ředitel krajského ředitelství policie Zlínského kraje a Erik Geuss, ředitel České inspekce životního prostředí. Zasedání proběhlo v neveřejném režimu, za Piráty se jej zúčastnil poslanec František Elfmark, člen komise zvolený za Zlínský kraj, který o kauze od začátku sbírá informace.

„Po dnešním neveřejném jednání mohu pouze říct, že přestože všichni tři hosté své organizace i postupy vášnivě obhajovali, nadále přetrvává můj názor, že ČIŽP nepostupovala správně, její jednání nemuselo vyplývat z nezkušeností s havárií tohoto rozsahu a mám stále pochyb o nestrannosti vyšetřování. Postupně se také ukazují mezery v zákonech, které je potřeba ihned po vzniku nové sněmovny napravit,“ shrnul Elfmark po jednání komise.

Příští jednání je naplánováno na 2. září a budou na něj přizvání další hosté. Komise svou činnost ukončí před volbami a připraví závěrečnou zprávu, ve které budou všechna její zjištění a doporučení.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist