https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/komise-nasloucha-obavam-spotrebitelu-v-souvislosti-ze-zemedelstvim-a-potravinami
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Evropská komise, český text ICEU: Komise naslouchá obavám spotřebitelů v souvislosti ze zemědělstvím a potravinami

Na bruselském zasedání Spotřebitelského výboru podpořil komisař pro zemědělství, rozvoj venkova rybolov Franz Fischler velký zájem spotřebitelů na reformě Společné zemědělské politiky (CAP).

"CAP představuje tu oblast politiky, do níž chtějí být spotřebitelé plně zapojeni a jejich hlas slyšen," prohlásil Franz Fischler. "Spotřebitelé si přejí trvale udržitelné zemědělství, které jim poskytne možnost volby nezávadných a nutričně hodnotných potravin za přiměřené ceny. Takové zemědělství, které respektuje životní prostředí a účinně přispívá k rozvoji venkova. Při prosazování nezávadnosti, jakosti a možnosti výběru potravin by Komise a spotřebitelé měli sledovat stejný kurs a zaměřit se na stejné cíle."
<p>
Zasedání Spotřebitelského výboru proběhlo v rámci řady iniciativ zahájených komisařem Franzem Fischlerem a Davidem Byrnem (zdravotnictví a ochrana spotřebitele) za účelem otevřeného projednávání budoucnosti potravinové politiky a výroby potravin s širokou veřejností, včetně dosavadních besed u kulatého stolu v členských státech.
<p>
Další informace o této široké diskusi jsou uvedeny na na adrese:
<br>
<A href="http://europa.eu.int/comm/agriculture/foodqual/index_en.htm">http://europa.eu.int/comm/agriculture/foodqual/index_en.htm</A>. <BR>[Podkladový text <A href="http://europa.eu.int/rapid/start/cgi/guesten.ksh?p_action.gettxt=gt&amp;doc=IP/01/1300|0|RAPID&amp;lg=EN">IP/01/1300</A>]
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist