https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/komise-posiluje-vyzkum-bse-a-pribuznych-chorob
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Evropská komise, česky ICEU: Komise posiluje výzkum BSE a příbuzných chorob

Komise předložila řadu opatření k posílení výzkumu BSE a příbuzných chorob v celé Evropě. Opatření jsou obsažena ve sdělení Radě a Evropskému parlamentu, které se zabývá výzkumnými činnostmi v Evropě v souvislosti s přenosnou spongiformní encefalopatií (TSE).

Sdělení vyvozuje závěry z výzkumu probíhajícího ve všech členských státech a určuje opatření vedoucí k zaplnění stávajících mezer ve výzkumu TSE. Vychází z bilance evropského výzkumu TSE, která byla zveřejněna v dubnu 2001. Jejím autorem je skupina odborníků na vysoké úrovni z členských států.
<P>
Dne 31. května 2001 Komise uvolnila další finanční prostředky ve výši 25 mil. euro na nové výzkumné projekty a ke koordinaci činností na úrovni jednotlivých států a celoevropské úrovni. Významným tématem, na které se zaměří pozornost, je pochopit způsob šíření infekčních prionů v lidském a zvířecím těle. Kandidátské země budou přizvány ke spolupráci bez jakéhokoliv omezení.
<P>
Bilanci TSE naleznete na <A HREF="http://europa.eu.int/comm/research/press/2001/pr2304en.html" TARGET="_blank">http://europa.eu.int/comm/research/press/2001/pr2304en.html</A>.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist