https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/konec-nekalym-praktikam-energosmejdu.poslanci-schvalili-zmeny-iniciovane-hnutim-stan
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

STAN: Konec nekalým praktikám energošmejdů. Poslanci schválili změny iniciované hnutím STAN

16. července 2021 | STAN
Poslanecká sněmovna dnes po dlouhém projednávání schválila novelu energetického zákona, která zahrnuje i regulaci nekalých praktik podomních prodejců energií. Hnutí Starostové a nezávislí představilo úpravu tohoto zákona již v listopadu roku 2019, která počítala s omezením praktik, jenž často překračovaly hranici zákona. Vláda ale později představila vlastní návrh novely zákona, k němuž poslanci hnutí STAN připravili několik pozměňovacích návrhů. Z nich dnes poslanci přijali mimo jiné ten, který bude umožňovat zákaz na území obce právě podomní prodej energií i prostřednictvím zprostředkovatelů nařízením obce.

„Dnes se nám podařilo prosadit k novele energetického zákona mimo jiné jeden z našich pozměňovacích návrhů, který konečně skoncuje s nepoctivými praktikami, přes které nabízeli tzv. energošmejdi zejména seniorům nevýhodné smlouvy a tahali z nich peníze. Koronavirová krize navíc dala tomuto problému zcela nový rozměr - “výhodná změna dodavatele energií a roušky zdarma”, to byla jejich taktika. Ať už se jedná o prodej hrnců, energií, dezinfekce, čínských roušek či testů, stát musí své občany dostatečně chránit. Nyní budou mít obce ve své gesci možnost zakázat podomní prodej na svém území a ochránit tak obyvatele před podvodnými praktikami. Jsme rádi, že se našla shoda napříč politickým spektrem, která definitivně zmaří tyto aktivity,” okomentoval předseda hnutí Vít Rakušan.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist