Zuzana Kantorová "> Konference Good Company Circle odpoví na otázky ohledně ESG reportingu i spolupráce komerčního a sociálního sektoru - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/konference-good-company-circle-odpovi-na-otazky-ohledne-esg-reportingu-i-spoluprace-komercniho-a-socialniho-sektoru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

nedori: Konference Good Company Circle odpoví na otázky ohledně ESG reportingu i spolupráce komerčního a sociálního sektoru

20. listopadu 2023 | nedori
Autor: Zuzana Kantorová
Konference Good Company Circle odpoví na otázky ohledně ESG reportingu i spolupráce komerčního a sociálního sektoru

Všech velkých firem obchodovaných na burze, bank a pojišťoven, a velmi brzy i všech malých a středních podniků se od ledna příštího roku týkají nová pravidla evropského reportingu o udržitelnosti. Nejen informace o tom, jak se na ESG reporting vhodně připravit, přinese první ročník konference Good Company Circle 2023, která se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu v Křižíkových pavilonech na Výstavišti v Holešovicích. Akce mimo jiné odpoví i na to, jak probíhá spolupráce komerčního a sociálního sektoru a jak se k takové kooperaci dvou světů staví stát.

Jak se pravidlech pro ESG reporting zorientovat? Stanou se dobrým pomocníkem pro rozhodování investorů? Jaké mají výhody a nevýhody společnosti, které prošly certifikačním řízením? Jaký podíl by takové firmy měly zastávat v ideálním portfoliu? Nejen o tom budou mluvit odborníci z řad investorů i zástupce burzy na summitu udržitelného rozvoje Good Company Circle 2023.

ESG ale není jen reporting. Základem je chování firemního sektoru vůči společnosti. O legislativním ukotvení společenské odpovědnosti firem promluví mimo jiné poslankyně Barbora Urbanová či šéfka poradců ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky Jana Skalková.

Když se mluví o sociální odpovědnosti firem, nelze vynechat Fórum dárců. Každoročně zveřejňovaná Mapa dárcovství ČR jasně ukazuje, že Češi jsou ochotní pomáhat. A týká se to jak soukromých osob, tak firem. Například v roce 2022 jsme věnovali na veřejně prospěšné účely téměř dvanáct miliard korun, skoro polovina této částky připadá na dary od firem.

Konference věnovaná udržitelnosti a sociální odpovědnosti by nebyla úplná bez přítomnosti zástupců firemního sektoru a nadací. Jak funguje spolupráce těchto dvou na první pohled neslučitelných subjektů v praxi? A jak si najít svého „sponzora“, respektive jak navázat úzkou spolupráci s firmou? A také jak postavit projekt, který dává smysl jednotlivci i celé společnosti?

Ať už jste investor, firma nebo nadace, pro vás všechny je určena konference Good Company Circle, která se koná 23. listopadu v pražských Holešovicích na Výstavišti v Křižíkových pavilonech. Vstupenku a podrobné informace získáte na adrese www.goodcompanycircle.com.

Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist