Zuzana Kantorova "> Konference Good Company Circle přinesla odpovědi na sociální působení firem i další otázky kolem ESG - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/konference-good-company-circle-prinesla-odpovedi-na-socialni-pusobeni-firem-i-dalsi-otazky-kolem-esg
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

nedorvi: Konference Good Company Circle přinesla odpovědi na sociální působení firem i další otázky kolem ESG

30. listopadu 2023 | nedorvi
Autor: Zuzana Kantorova
První ročník konference Good Company Circle se zaměřil na ESG, konkrétně na sociální působení firem. Investoři, právníci, zástupci bank, nadací, ale i politici či poradci ministrů se shodli na tom, že právě efektivní spolupráce firemního a sociálního sektoru bude čím dál tím důležitější. A kdo bude v podnikání dbát na etiku, získá náskok před konkurencí.

Smyslem konference bylo propojit firmy, neziskový i politický sektor, stejně jako pomoci zvládnout blížící se povinnost firemního ESG reportingu. Na pódiu v Křižíkových pavilonech se 23. listopadu vystřídalo 23 řečníků, kteří představili 23 různých témat k diskusi. Všechny spojovala nejen udržitelnost a společenská odpovědnost, ale také ukázka příkladů z praxe a spousta inspirace. Účastníci si od odborníků dozvěděli mimo jiné třeba to, jak probíhá spolupráce komerčního a sociálního sektoru, jaké výhody i problémy přináší, jak se k ní staví stát, legislativa či daně či jaké jsou nové požadavky na firmy v oblasti životního prostředí a společenské odpovědnosti.

V hlavní roli sociální sféra ze série ESG
První ročník summitu udržitelného rozvoje: Good Company Circle se zaměřil především na sociální sféru, která ve zkratce ESG stojí uprostřed a v Česku byla doposud spíše opomíjená. „Troufám si říct, že šlo o jedinou akci tohoto druhu na světě. Dle mých informací se ještě nikdo v takové rozsahu na podobné akci nezaměřoval na sociální témata a aspekty,“ popisuje hlavní organizátorka Eva Prokešová ze společnosti JT International, která se v Česku zaměřuje především na sociální rozměř udržitelnosti a poskytuje pomoc sociálně strádajícím lidem.

Myšlenka vytvořit Good Company Circle vznikla v minulém roce ve chvíli, kdy byly dva sociální projekty společnosti JT International (otevření Oděvní banky a JTI den dobrovolnictví) nominovány v rámci akce Event roku, díky čemuž se o nich dozvěděla širší veřejnost. „Chtěla jsem zasáhnout ještě větší množství lidí, kteří potřebují pomoc. Proto jsem vymyslela konferenci, která propojí komerční svět s tím neziskovým a navzájem se budou inspirovat i v ESG tématech. Mám radost, že nezůstalo jen u plánů a povedlo se vytvořit platformu, kde se spojuje byznysový svět s tím neziskovým, a přináší inspiraci pro další firmy,“ popisuje Eva Prokešová, manažerka JT International pro komunikaci a CSR pro Česko, Slovensko a Maďarsko.
V příštím roce se uskuteční druhý ročník summitu udržitelného rozvoje: Good Company Circle, který ukáže akcionářům, kam správně investovat, naučí firmy, jak si poradit s nefiskálním ESG reportingem, a především propojí podniky s neziskovými organizacemi a vytvoří přidanou hodnotu v kruhu dobré společnosti.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist