https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/konference-novely-odpadovych-zakonu-2020
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Seminaria, s.r.o.: Konference: Novely odpadových zákonů 2020

19. února 2020 | Seminaria, s.r.o.
Autor: Lucie Rozvoralová, tel: 734825836


Společnost Seminaria pořádá v úterý, 31. 3. 2020 v Praze celostátní konferenci na téma Novely odpadových zákonů 2020. Na odborné akci mimo jiné vystoupí zástupci Ministerstva životního prostředí a Petr Havelka, výkonný ředitel České asociace odpadového hospodářství.

Evropský balíček oběhového hospodářství významně řeší nakládání s odpady, obaly a vybranými výrobky s ukončenou životností. Chystaná novelizace odpadové legislativy je předmětem mnoha vášnivých diskusí a její dopad bude zásadní. Významně zvýší tlak na předcházení vzniku odpadů a posun hospodaření s odpady směrem od skládkování k třídění a recyklaci.

Ředitel legislativního odboru MŽP ČR účastníkům objasní východiska pro novou legislativu na úseku nakládání s odpady a důvody její přípravy z hlediska tlaku legislativy EU i z pohledu vnitrostátního zájmu. Neopomene ani nejvýznamnější oblasti diskutované v průběhu připomínkového řízení a ve vládě a ozřejmí předpokládaný průběh projednávání nové legislativy v Parlamentu ČR.

Evropskou strategii, jejíž prioritou má být co největší třídění komunálních odpadů a jejich recyklace a která je i pro ČR závazná, shrne Petr Havelka a upozorní na meze navrhované legislativy pro dosažení slibovaných cílů. Na závěr celodenní konference nebudou chybět ani zkušenosti města Buštěhrad při snaze o motivaci občanů ke třídění odpadu.

Konference je určena zejména zástupcům měst, obcí a krajů, ale i zástupcům velkých výrobních firem, společností zabývajících se recyklací a skládkováním či spaloven.

Hlavním cílem konference Novely odpadových zákonů 2020 je seznámit účastníky se změnami, které proběhnou na úrovni čtyř odpadových zákonů a které všechny přinutí změnit způsob zacházení s odpady. Jak se vypořádat s opatřením jako je růst skládkovacího poplatku, jak dosáhnout na recyklační slevu v obci, jaké obalové materiály ano, jaké ne a co s výrobky s ukončenou životností.

Další informace o konferenci naleznete na našich webových stránkách www.seminaria.cz.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist