Lucie Macháčková "> Kopřivničané získali ocenění za třídění odpadu - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/koprivnicane-ziskali-oceneni-za-trideni-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Kopřivničané získali ocenění za třídění odpadu

13. června 2024 | Město Kopřivnice
Autor: Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Kopřivnice patří mezi nejlepší města v kraji v třídění komunálního odpadu! Potvrdily to výsledky soutěže O keramickou popelnici, v níž Kopřivnice obsadila krásné třetí místo v kategorii měst nad 10 tisíc obyvatel. Cenu převzal v závěru minulého týdne místostarosta Stanislav Šimíček, který má v gesci oblast životního prostředí.

Soutěž, kterou každoročně vyhlašuje Moravskoslezský kraj spolu se společnostmi EKO-KOM, Asekol a Elektrowin, je součástí informační kampaně na podporu sběru a třídění odpadu. Porovnání obcí se provádí především na základě údajů, poskytovaných obcemi do systému EKO-KOM v rámci jejich pravidelného vykazování. Nehodnotí se však pouze množství vytříděného odpadu na jednoho obyvatele, ale také aktivity obcí a měst v oblasti nakládání s komunálním odpadem. Roli hraje například počet tříděných komodit nebo hustota sběrné sítě. První místo v soutěži O keramickou popelnici letos obhájil Frenštát pod Radhoštěm, na druhé příčce se umístil Bohumín.

„Jsme moc rádi, že občané Kopřivnice poctivě třídí a budeme se i nadále snažit, abychom jim to co nejvíce usnadňovali a aby podíl vytříděného odpadu stále rostl. Aktuálně pokračujeme v rozdávání popelnic na plasty a papíry pro majitele rodinných domů a zároveň roznášíme tzv. biokyblíky domácnostem v sídlištní zástavbě. Všichni občané Kopřivnice si k nám na radnici mohou přijít také pro tašky na tříděný odpad, které máme k dispozici ve dvou velikostech,“ připomněla Lucie Kubalcová z odboru životního prostředí.
Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist