Lucie Macháčková "> Kopřivnice je opět Šampionem - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/koprivnice-je-opet-sampionem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Kopřivnice je opět Šampionem

14. listopadu 2023 | Město Kopřivnice
Autor: Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
V pondělí 13. listopadu byla v Parlamentu ČR předána ocenění pro Šampiony Zdravých měst, obcí a regionů za rok 2023. Jedná se o pokročilé municipality, které strategicky plánují, zapojují veřejnost, sdílejí dobrou praxi a směřují k udržitelnému rozvoji.

Zdravá města České republiky sdružuje Národní síť Zdravých měst, která jim poskytuje metodiku a know-how. Aktuálně má 135 členů, jenž spolu sdílejí příklady dobré praxe a vzájemně se inspirují. Skupina Šampionů je nejvyšší příčkou tzv. Ligy Zdravých měst a letos ji tvoří 14 municipalit. „Ocenění jsme získali jako pokročilí členové Národní sítě Zdravých měst za to, že komunikujeme s veřejností a zapojujeme ji do plánování strategií a projektů, které připravujeme v souladu s principy udržitelného rozvoje. Kopřivnice je členem již dvacet let a jsem rád, že po celou tuto dobu jsme aktivní, sdílíme své zkušenosti s ostatními městy a snažíme se přinášet inspirativní příklady z realizace projektů, akcí či kampaní,“ uvedl místostarosta David Monsport, který má tuto agendu v gesci.

Zástupci oceněných municipalit převzali ocenění z rukou Věry Kovářové, 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, která celou akci hostila.
Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist