Lucie Macháčková "> Kopřivnice vyhlásila stop brajglu - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/koprivnice-vyhlasila-stop-brajglu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Kopřivnice vyhlásila stop brajglu

1. listopadu 2023 | Město Kopřivnice
Autor: Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
V Kopřivnici odstartovala kampaň s názvem Stop brajglu. Jejím cílem je vyburcovat obyvatele města, aby nevytvářeli černé skládky u kontejnerových stání.

„Odkládání velkoobjemového odpadu u popelnic je dlouhodobý nešvar, který naše město velmi hyzdí a přispívá k množení štěnic, potkanů i další havěti. Proto jsme se po třech letech opět rozhodli na tuto situaci upozornit a na nejproblematičtějších místech jsme instalovali informační cedule. Chytit někoho přímo při činu je téměř nereálné, kamery u každého stanoviště instalovat nemůžeme. Věříme však, že i prevence má význam. Možná někteří lidé stále nevědí, že tento odpad k popelnicím nepatří. Možná si neuvědomují, jak by Kopřivnice za chvíli vypadala, kdyby se nesvážel. Ale tento svoz samozřejmě není zadarmo, městský rozpočet vyjde asi na 150 tisíc korun ročně, a my bychom kvůli tomu velmi neradi zvyšovali poplatek za odpady,“ uvedl místostarosta Stanislav Šimíček, který má v gesci životní prostředí.

Na cedulích, které byly u černých skládek instalovány minulý týden, našli lidé informace, kde a kdy mohou odpad zdarma odevzdat nebo jaká pokuta jim za vytvoření černé skládky hrozí. „Na vývoz velkoobjemového odpadu si lidé mohou objednat u Slumeka malou dodávku, za kterou zaplatí sto korun, případně velkoobjemový kontejner za dvě stě korun. Jde o symbolické částky, jelikož město tento odvoz dotuje,“ doplnila Lucie Kubalcová údaje, které mohli lidé vyčíst i na cedulích. „Doufáme, že touto osvětou dostanou občané všechny potřebné informace a „brajglu“ kolem popelnic bude méně,“ dodal Stanislav Šimíček.
Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist