Lucie Macháčková "> Kopřivnické noviny doplní speciální odpadová příloha - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/koprivnicke-noviny-doplni-specialni-odpadova-priloha
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Kopřivnické noviny doplní speciální odpadová příloha

18. ledna 2024 | Město Kopřivnice
Autor: Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Že je třídění odpadu důležité, to dnes ví každé mále dítě. Čím více vytřídíme, tím více pomůžeme přírodě, ale také tím více ušetříme. Ve srovnání s ostatními městy na tom Kopřivnice není ve třídění odpadů špatně, ale stále je co zlepšovat. Z provedené analýzy vyplynulo, že každý Kopřivničan může vytřídit ještě 126 kilo odpadu ročně! Pokud nevíte, jak na to, nenechejte si ujít odpadovou přílohu Kopřivnických novin.

Legislativa České republiky v oblasti komunálních odpadů prošla v posledních letech významnými změnami - zesílil tlak na třídění odpadu a zpřísnila se pravidla pro skládkování využitelného odpadu, které už v roce 2030 nebude možné. Proto poplatky za uložení odpadu na skládku každoročně výrazně rostou, a pokud obce pro roce 2024 nesplní limit 170 kg směsného komunálního odpadu na občana, zvýší se jim až dvojnásobně! Kopřivnice vloni uložila na skládku zhruba 180 kilo odpadu na jednoho obyvatele – tedy o 10 kilo více, než je zmíněný limit.

V třídění se přitom Kopřivnice dlouhodobě pohybuje okolo 5. místa mezi městy nad 20 tisíc obyvatel v rámci Moravskoslezského kraje. To značí, že zdejší občané třídí dobře. Nicméně z rozboru obsahu popelnic a kontejnerů na směsný odpad vyplynulo, že neuvěřitelných 70 procent se dá ještě vytřídit. „Každoročně zavádíme nové možnosti třídění, aktuálně například rozšiřujeme systém door-to-door sběru odpadů od rodinných domů. Systém sběru a nakládání s komunálním odpadem je v Kopřivnici skutečně velmi propracovaný, ale o některých možnostech lidé moc nevědí. A protože leckdy ke změně chování obyvatel stačí jen lepší informovanost, rozhodli jsme se shrnout všechny možnosti nakládání s odpady ve speciální příloze Kopřivnických,“ uvedla Lucie Kubalcová z odboru životního prostředí.

Odpadová příloha obsahuje informace, co všechno lze v Kopřivnici třídit, kdy probíhají svozy popelnic, jak funguje sběrný dvůr, re-use centrum či kompostárna. Vyjde ve čtvrtek 18. ledna a následně bude ke stažení i na webu města.
Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist