https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/koronavirus-zmenil-system-odbavovani-v-autobusech-i-vlacich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Koronavirus změnil systém odbavování v autobusech i vlacích

24. března 2020 | Liberecký kraj
Autor: Jan Mikulička, tel: 485 226 324
Kvůli nebezpečí šíření koronavirové nákazy je až do odvolání v platnosti rozhodnutí Krizového štábu Libereckého kraje, které upravuje systém odbavování v hromadné dopravě u všech dopravců na celém území regionu. Jeho cílem je zvýšit ochranu řidiček a řidičů.

Ve všech linkách autobusů je zakázán nástup a výstup předními dveřmi. Stejně tak není možné zakoupit u řidiče lístek ani si jej u řidiče na odbavovacím zařízení označit. Ve vlacích neodbavují průvodčí. „Nařízení se týká všech dopravců a všech dopravních prostředků ve veřejné hromadné dopravě v našem kraji. Chceme tímto ochránit řidičky a řidiče autobusů, tramvají i průvodčí vlaků, kteří se při práci setkávají s velkým množstvím jiných osob,“ uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Spoje stále jezdí podle prázdninových jízdních řádů. Aktuální informace z dopravy v kraji lze nalézt na odkazu http://www.iidol.cz/stranky/110:.html?fbclid=IwAR01DG42DO19RUxrbbM-RCu1DEij1p42UX2GDQQBcS-vLM34s8W8qyJK4-g.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist