Jan Mikulička "> Kotlíkové dotace se vracejí, na žadatele čeká přes šedesát milionů - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kotlikove-dotace-se-vraceji-na-zadatele-ceka-pres-sedesat-milionu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Kotlíkové dotace se vracejí, na žadatele čeká přes šedesát milionů

14. června 2023 | Liberecký kraj
Autor: Jan Mikulička, tel: 485 226 324
Úspěšný projekt přichází s dalším, již pátým pokračováním. Vyhlášení programu „Kotlíkové dotace v Libereckém kraji V“ odsouhlasili krajští radní. Celkem je v něm k dispozici téměř 61 milionů korun. Záměr ještě musí schválit zastupitelstvo.

Projekt je stoprocentně financován z Operačního programu Životní prostředí 2021–2027. Finanční prostředky projektu jsou v předpokládané výši 65.533.999,99 korun. Z toho 60.961.860,46 korun bude vyhrazeno na výměnu otopných zařízení a 4.572.139,53 korun na výdaje spojené s administrací a propagací projektu.

„Jsem rád, že se postupně dostává na další zájemce o výměnu starých kotlů za nové zdroje vytápění. Podporu na výměnu zdroje tepla v objektu je možno poskytnout pouze v případě, kdy je stávající objekt vytápěn kotlem na pevná paliva s ručním přikládáním nesplňujícím minimálně třídu 3 podle normy ČSN EN 303-5,“ informoval Jiří Ulvr, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Podpora bude poskytována uživatelům ve výši 95 % ze způsobilých výdajů projektu. Na kotle na biomasu s ruční dodávkou paliva včetně akumulační nádrže a na kotle na biomasu s automatickým přikládáním paliva lze získat nejvýš 130 tisíc korun, na tepelná čerpadla 180 tisíc korun.

Vyhlášení výzvy je v plánu 28. června, žádosti se budou přijímat od 4. září letošního do 31. srpna příštího roku. Zájemci mohou vyplnit přihlášku na adrese: https://dotace.kraj-lbc.cz/kotlikove-dotace.


Tabulka s přehledem počtu projektů a finančních prostředků v jednotlivých výzvách kotlíkových dotací na https://www.kraj-lbc.cz/aktuality/kotlikove-dotace-se-vraceji-na-zadatele-ceka-pres-sedesat-milionu-n1145611.htm
Jan Mikulička, tel: 485 226 324
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist