https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kovarova-snizeni-sazby-dph-na-jizdne-umozni-pridat-penize-ridicum-a-zvysit-pocet-spoju
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

STAN: Kovářová: Snížení sazby DPH na jízdné umožní přidat peníze řidičům a zvýšit počet spojů

5. prosince 2018 | STAN
Poslankyně Věra Kovářová dnes z opozičních řad dokázala za podpory ostatních stran, vyjma ANO a ČSSD, prosadit návrh na snížení sazby DPH ve veřejné dopravě z 15 % na 10 %. Tato změna také docílí lepší pozice ve srovnání s Evropou, v rámci které je současná sazba DPH na jízdné jedna z nejvyšších.

„Vláda zavedla populistickou slevu na jízdné, která neřeší žádné problémy veřejné dopravy, ale pouze si tak „kupuje“ některé voliče. K čemu sleva, když nebude mít kdo řídit a spoje ve špičkách budou přecpány? Problémem je nedostatek řidičů a přeplněné spoje. Naše změna pomůže ušetřit peníze, které umožní zvýšit počet spojů a růst mezd řidičů. Zároveň nehrozí žádné výdaje s tím spojené pro kraje a obce,“ vysvětlila autorka návrhu poslankyně Věra Kovářová.

„Kvalitnější veřejná doprava je nejen na venkově klíčová - potřebujeme, aby se lidé pohodlně dostávali do zaměstnání nebo škol. Já věřím, že snížení sazby DPH na jízdné ve veřejné dopravě je ta správná cesta – mým snem je 0 % sazba, jako je to již v některých vyspělých západních státech,“ dodala Věra Kovářová.

Tímto schválením se Starostové a nezávislí stali první opoziční stranou, které se v současném volebním období Poslanecké sněmovny podařilo prosadit již druhý návrh zákona.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist