https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kraj-financne-podpori-regionalni-vyrobce-a-remesla
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Kraj finančně podpoří regionální výrobce a řemesla

3. května 2017 | Liberecký kraj
Autor: Markéta Dědková, tel: 485 226 324, 739 541 624
Výrobci regionálních produktů a místní řemeslníci budou moci od Libereckého kraje získat finanční podporu. Rada kraje včera odsouhlasila vyhlášení programu 2.5 Podpora regionálních výrobků, výrobců a tradičních řemesel na rok 2017, ve kterém je pro žadatele k rozdělení částka 2 mil. Kč. Definitivní vyhlášení tohoto programu bude ještě projednávat Zastupitelstvo Libereckého kraje na svém jednání 30. května.

„V našem kraji pracují lidé, kteří svou produkcí a tvorbou nabízejí jedinečnou kvalitu. Zaslouží si, aby se o nich a jejich práci ještě více vědělo, aby ostatní znali význam a kvalitu místních potravin, výrobků a služeb. Proto kraj dlouhodobě lokální produkci, regionální potraviny a tradiční řemesla podporuje,“ říká Radka Loučková Kotasová, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. „Všichni z nás mohou regionální výrobky a potraviny podpořit tím, že si je budou pravidelně kupovat a konzumovat,“ dodává hejtman Martin Půta.

O finanční příspěvek mohou požádat podnikající právnické nebo fyzické osoby, které zároveň splňují podmínku nositele značky následující místní produkce nebo jsou držiteli ocenění:

Nositelé značky místní produkce z Libereckého kraje:
-Regionální produkt Český ráj
-Regionální produkt Jizerské hory
-Regionální produkt Lužické hory a Máchův kraj
-Krkonoše – originální produkt (pouze území LK)

Držitelé ocenění:
-Výrobek roku Libereckého kraje
-Regionální potravina Libereckého kraje
-Nositel tradice lidových řemesel
-Mistr tradiční rukodělné výroby

„Získané prostředky musí být použity například na pořízení strojů, vybavení nebo jejich opravu, dále na prezentaci v regionální prodejně nebo na předváděcích akcích, kde se platí nájem za stánek nebo poplatky pořadatelům. Liberecký kraj také podpoří třeba zřízení a provoz e-shopu či internetových stránek regionálních producentů. Peníze lze použít i na nezbytné zkoušky výrobků nositelů značky, které jsou potřebné pro jejich samotný prodej. Je toho mnohem více, všechny možnosti podpory máme uveřejněné na webových stránkách k programu na dotačním portálu http://dotace.kraj-lbc.cz/,“ dodává radní Radka Loučková Kotasová.

Předpokládaná alokace finančních prostředků určených k rozdělení činí 2 mil. Kč. Žádosti o poskytnutí dotace mohou zájemci zasílat od 3. do 24. července 2017. Maximální výše, kterou při splnění podmínek obdrží, je 70.000 Kč.

Případné dotazy žadatelům odpoví: Ing. Eva Benešová (tel. 485 226 678, e-mail: eva.benesova@kraj-lbc.cz) nebo Ing. Jitka Suchánková (tel. 485 226 581, e-mail: jitka.suchankova@kraj-lbc.cz).
Markéta Dědková, tel: 485 226 324, 739 541 624 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist