https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kraj-podepsal-memorandum-s-odbornymi-hospodari
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Kraj podepsal memorandum s odbornými hospodáři

1. října 2020 | Královéhradecký kraj
Zástupci okresních mysliveckých spolků v Trutnově, Náchodě, Hradci Králové a zástupci Východočeského rybářského svazu ve spolupráci s Lesnicko dřevařským vzdělávacím institutem zahájili společné jednání o vzájemné spolupráci s Krajským úřadem Královéhradeckého kraje. Cílem setkání bylo vytvoření platformy spolupráce mezi jednotlivými odbornými hospodáři a krajským úřadem.

„Myslivci a rybáři jsou velmi důležití zástupci spolkového života a to nejen na vesnicích. Pro přírodu a krajinu přinášejí velké množství poctivé práce, často bez národu na jakoukoliv odměnu. Vítám, že nově vzniklou platformou spolupráce se myslivci a rybáři zařadí spolu s hasiči k organizacím, které budou se zástupci kraje pravidelně spolupracovat,“ říká Jiří Štěpán, hejtman Královéhradeckého kraje.

Podpisem spolupráce dostávají spolky působící v Královéhradeckém kraji možnost efektivně rozvíjet a prezentovat svoji činnost a to nejen ve vztahu k veřejnosti.

„Činnost myslivců chceme ve spolupráci s krajským úřadem nadále rozvíjet, máme zájem o představení naší práce ve směru k veřejnosti. Pro děti a mládež, chceme připravit spoustu volnočasových aktivit, které děti zavedou nejen do lesa. Jsme rádi, že nám vedení kraje v těchto aktivitách podává pomocnou ruku,"zmiňuje předseda Okresního mysliveckého spolku v Náchodě Petr Urban.

„Naše činnost zahrnuje nejen práci v rybářském sektoru, péči o ryby a vodní toky. Naši členové pořádají mnoho aktivit pro veřejnost, na kterých se může blíže seznámit s činnosti rybáře během celého roku. Podporou ze strany Královehradeckého kraje si vážíme a budeme ji nadále rozvíjet,“ uvádí Pavel Vrána z Českého rybářského svazu.

„Lesnicko dřevařský vzdělávací institut byl zprostředkovatelem setkání odborných hospodářů v krajině a zástupců vedení kraje. Práce všech spolků utváří hodnoty, které jsou v dnešní době nezastupitelné a je potřeba je podporovat,“ uzavírá Kamil Zahradník, ředitel lesnicko dřevařského vzdělávacího institutu.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist