https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kraj-podpori-obnovu-znaceni-turistickych-tras
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Kraj podpoří obnovu značení turistických tras

5. února 2020 | Královéhradecký kraj
Královéhradecký kraj je podle statistik Českého statistického úřadu z roku 2019 čtvrtým turisticky nejnavštěvovanějším regionem České republiky. Na svém území má rozsáhlou síť turistických pěších tras a cyklotras, které potřebují pravidelnou údržbu. Kraj proto i letos poskytne Klubu českých turistů půl milionu korun na obnovu jejich značení.

„Klub českých turistů letos obnoví značení na téměř 1100 kilometrech pěších tras, 280 kilometrech cyklotras a 82 informačních sloupcích. Výsledkem tak bude kvalitně vyznačená síť turistických tras, kterou lidé na cestách očekávají,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Na financování nákladů na obnovu značení turistických tras a cyklotras se kromě Královéhradeckého kraje podílí také Ministerstvo pro místní rozvoj České republiky.

„Popularita pěší turistiky či rozsáhlá síť cyklotras a cyklostezek je nedílnou součástí cestovního ruchu, díky které je Královéhradecký kraj čtvrtým nejnavštěvovanějším regionem v České republice. Významná úloha v této oblasti patří právě Klubu českých turistů a z tohoto důvodu jej každoročně podporujeme,“ doplnil radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu, grantů a dotací Pavel Hečko.

V Královéhradeckém kraji mohou turisté využít okolo 3300 kilometrů pěších tras a více jak 2 tisíce kilometrů cyklotras. Mezi oblíbené pěší turistické trasy patří například česko-polská Hřebenovka. Poslední novinkou na této trase je otevření nové rozhledny na Velké Deštné či vybudování nového mostku v Neratově, kterým došlo k propojení turistických tras na české a polské straně hranice. Cyklisté pak hojně využívají třeba loni otevřenou cyklostezku z Hradce Králové do Vysoké nad Labem, na Kuks, nebo cyklotrasy podél řeky Orlice a na Broumovsku.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist