https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kraj-podpori-vymenu-zastaraleho-vytapeni-dalsimi-157-miliony-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Kraj podpoří výměnu zastaralého vytápění dalšími 157 miliony korun

8. ledna 2020 | Královéhradecký kraj
V zatím poslední výzvě kotlíkových dotací podpoří Královéhradecký kraj všechny uchazeče, kteří splnili podmínky, a rozdělí mezi ně 157 milionů korun. Zřejmě poslední možnost čerpat podporu na výměnu nevyhovujícího kotle na tuhá paliva budou mít lidé letos na konci srpna či začátkem září, kdy kraj rozdělí finanční prostředky z evropských i státních zdrojů v souhrnné částce okolo 130 milionů korun.

Žádat o podporu na výměnu starého kotle na tuhá paliva mohli občané Královéhradeckého kraje zatím naposledy v září loňského roku, kdy se jim otevřela již sedmá výzva kotlíkových dotací. Na krajský úřad dorazilo 1406 žádostí.

„Podmínky dotačního programu splnilo 1338 žádostí v celkovém objemu 157 milionů korun. Rozhodli jsme se vyhovět všem žadatelům a původní alokovanou částku 150 milionů jsme navýšili o zhruba sedm milionů korun,“ říká radní Pavel Hečko odpovědný za oblast regionálního rozvoje, grantů a dotací.

Předmětem podpory je výměna nevyhovujícího kotle na tuhá paliva 1. nebo 2. emisní třídy za: kotel spalující výhradně biomasu (ruční i automat), tepelné čerpadlo nebo plynový kondenzační kotel. Podpora může dosáhnout až 80 procent nákladů – nejvýše však 120 tisíc korun.

Královéhradecký kraj otevře další výzvu pro podávání žádostí o kotlíkovou dotaci letos na konci srpna či začátkem září. Bližší podmínky budou včas zveřejněny na webu Královéhradeckého kraje a dotačním portálu.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist