Filip Trdla "> Kraj podpoří z krizového fondu hasiče i policisty - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kraj-podpori-z-krizoveho-fondu-hasice-i-policisty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Kraj podpoří z krizového fondu hasiče i policisty

12. července 2023 | Liberecký kraj
Autor: Filip Trdla, tel: 485 226 307, 770 134 419
Dohromady bezmála 7,5 miliony korun podpoří Liberecký kraj ze svého krizového fondu Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje a Krajské ředitelství policie Libereckého kraje. Hasiči využijí dotaci na pořízení terénních vozidel pro zásahy v hůře dostupných lokalitách, policisté pak zejména na rozšíření kamerového systému v oblasti Mikroregionu Frýdlantsko, kde panuje vyšší kriminalita, a také na nákup vozidla, dronu či počítačové techniky.

„Na Frýdlantsku řešíme opakovaně tamní bezpečnostní situaci. Toto téma jsme probírali například v březnu letošního roku se zástupci dotčených obcí a s ředitelem Krajského policejního ředitelství Libereckého kraje Liborem Špráchalem. Shodli jsme se na tom, že účinněji bychom bojovali proti kriminalitě i zlepšením kamerového systému v oblasti. Proto jsme také na to ze svého krizového fondu vyčlenili 2.069.100 korun, které pomohou policistům rozšířit kamerový systém mimo jiné právě zejména v Mikroregionu Frýdlantsko. Další peníze – 1.600.000 korun – policistům pomohou modernizovat vybavení pracovišť krizového řízení či pořídit dron nebo vozidlo Škoda Karoq,“ uvedl hejtman Martin Půta. „Pro Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje jsme vyčlenili z krizového fondu 3.740.000 korun na pořízení terénních vozidel pro zajištění zásahů v obtížně dostupných lokalitách, například lesích či horských oblastech. Jedno vozidlo bude v provedení 6x6 s ložnou plochou, druhé vozidlo bude třímístné 4x4 s ložnou plochou.“

„Jak již bylo uvedeno, jedná se o speciální terénní vozidla, která Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje využije zejména pro dopravu hasičů, vybavení a menšího množství vody do špatně přístupných lesních prostorů. Tato vozidla se výborně osvědčila při loňském požáru v Národním parku České Švýcarsko a Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje za podpory Libereckého kraje realizuje opakovaný nákup těchto speciálních terénních vozidel z loňského roku,“ doplnil ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec. „Vzhledem k charakteristice Libereckého kraje jsme však již při pořizování těchto speciálních terénních vozidel nemysleli jen na požáry lesů, ale v úvahu jsme brali i náročný horský terén a rozmístění horských chat. Proto jsme k oběma speciálním terénním vozidlům pořídili i sněžné pásy a pro vozidlo přepravující vodu i uzavřenou a vytápěnou zadní část. To nám umožní například dopravit vodu pro prvotní zásah na nedostupná horská místa v zimním období. Jsme velmi hrdí na spolupráci s Libereckým krajem a za trvalou podporu patří všem velké poděkování.“

„Jak již zmínil pan hejtman, tak jsme na začátku roku řešili bezpečnostní situaci na Frýdlantsku. Jsem rád, že jsme se dohodli, a do uvedených oblastí se umístí kamerový systém. Jedná se o kamerové body umístěné v katastru obcí Bulovka, Předlánce, Dětřichov, Hejnice, Stružnice, Vrkoslavice a Lomnice nad Popelkou. Co se týká dronů, jsou již nedílnou součástí vybavení složek integrovaného záchranného systému. Policie drony nejčastěji využívá při pátrání po osobách, při vážných dopravních nehodách a dále při dopravně bezpečnostních akcích, které jsou primárně zaměřeny na rychlost a nebezpečné předjíždění vozidel,“ dodal Libor Špráchal, ředitel Krajského policejního ředitelství Libereckého kraje.

V Krizovém fondu Libereckého kraje zbývá po odečtení zmíněných částek pro hasiče a policisty ke dni 11. července 2023 celkem 8.136.083,18 korun.
Filip Trdla, tel: 485 226 307, 770 134 419

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist