https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kraj-poskytne-dotace-na-budovani-dalkovych-a-navazujicich-cyklotras
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Kraj poskytne dotace na budování dálkových a navazujících cyklotras

14. srpna 2018 | Královéhradecký kraj
Vznik nových dálkových a na ně navazujících cyklotras má podpořit 6 745 400 korun z krajského rozpočtu. Podělit by se o ně mělo devět žadatelů. Hodnota všech projektů je téměř 20 milionů korun. Přidělení dotací musí ještě schválit Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na zářijovém zasedání.

„Rozvoj cyklistické infrastruktury patří k dlouhodobým krajským prioritám. Cykloturistika je jedním z nejpopulárnějších segmentů cestovního ruchu. Cyklotrasy ale využívají také naši občané ke každodennímu dojíždění do zaměstnání, do školy nebo za službami a zábavou. Dotace přidělujeme obcím na zpracování projektových dokumentací i vlastní realizace,“ uvedl krajský radní Pavel Hečko, který je odpovědný za oblast regionálního rozvoje, grantů, dotací a cestovního ruchu.

K projektům, jejichž podporu bude schvalovat krajské zastupitelstvo, patří: výstavba cyklostezky Jičín – Nábřeží Kpt. Jaroše, dokumentace k Cyklookruhu Rozkoš, dokumentace dálkové cyklotrasy Odra – Nisa (část Tuř – Jičín – Jinolice), dokumentace cyklostezky Stanovice – Žireč, dokumentace cyklopřejezdu na železničním přejezdu číslo P3134, stavba cyklopřejezdu na železničním přejezdu P3134, příprava cyklotrasy č. 22 Rudník, výstavba cyklotrasy KČT 22 Trutnov – Horní Staré Město a Rozvoj cyklodopravy na Policku.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist