https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kraj-poskytne-financni-pomoc-obcim-zasazenym-prirodnimi-zivly
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Kraj poskytne finanční pomoc obcím zasaženým přírodními živly

28. června 2021 | Královéhradecký kraj
Rada Královéhradeckého kraje dnes projednala finanční pomoc devíti obcím na jihu Moravy a na severu Čech, které v minulém týdnu zasáhlo tornádo či silné bouře. Každé z nich kraj věnuje 100 tisíc korun na pokrytí škod, které vznikly na soukromém i veřejném majetku.

„Ačkoliv víme, že finance nejsou to jediné, co obyvatelé na jihu Moravy a na severu Čech v těchto dnech potřebují, chceme jim pomoci a podpořit je v těchto těžkých chvílích. V rámci jednání Rady Královéhradeckého kraje jsme se proto usnesli na poskytnutí každé z devíti obcí 100 tisíc korun z rozpočtu kraje. Z naší strany je to první rychlá finanční pomoc. Pokud bude potřeba, jsme připraveni v budoucnu jednat o další podpoře,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

Od Královéhradeckého kraje obdrží finanční pomoc: v Jihomoravském kraji obec Moravská Nová Ves, Hrušky, Mikulčice, Lužice, Týnec v okrese Břeclav, Hodonín – Pánov, Valtice, Břeclav a v Ústeckém kraji obec Stebno.

V Jihomoravském kraji aktuálně vypomáhá odřad 35 profesionálních a dobrovolných hasičů z Královéhradeckého kraje.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist