https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kraj-poskytne-pres-22-milionu-obcim-na-rozvoj-vodohospodarske-infrastruktury
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Kraj poskytne přes 22 milionů obcím na rozvoj vodohospodářské infrastruktury

16. května 2018 | Královéhradecký kraj
Radní Královéhradeckého kraje doporučili schválit rozdělení finančních prostředků na rozvoj vodohospodářské infrastruktury. Za částku 22,5 milionu korun tak v jednotlivých obcích dojde k vybudování vodovodů, kanalizací či čistíren odpadních vod. O tomto doporučení rozhodnou krajští zastupitelé na květnovém jednání.

„V prvním kole této výzvy podporujeme projekty v celkové sumě přes 22,5 milionu korun. Tato suma není konečná. Kritéria splnily projekty za více než 75 milionů. Fond na podporu vodohospodářské infrastruktury se však naplňuje průběžně. Proto i v letošním roce počítáme s dalším uvolněním finančních prostředků na tento program v červnu nebo září,“ uvedl radní Královéhradeckého kraje pro oblast vodního hospodářství, životního prostředí a zemědělství Karel Klíma.

Finančními prostředky v prvním kole kraj podpoří především zahájené projekty spolufinancované ze Státního fondu životního prostředí ČR nebo ministerstva zemědělství. Na maximální částku 3 milionů korun dosáhly velké projekty v podobě vybudování čistírny odpadních vod v Častolovicích nebo Černém Dole. Dále dojde například k vybudování kanalizace ve Smržově, Dobré Vodě u Hořic či Hlušicích. V prvním kole se schválilo 31 žádostí, přičemž Krajský úřad Královéhradeckého kraje jich eviduje 109.

V roce 2017 došlo k podpoře rozvoje vodohospodářské infrastruktury pro obce do 2000 obyvatel částkou přes 50 milionů korun. I v letošním roce bude této hranice minimálně dosaženo.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist