https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kraj-pripravil-novy-dotacni-program-na-podporu-boje-proti-suchu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Jihomoravský kraj: Kraj připravil nový dotační program na podporu boje proti suchu

22. března 2017 | Jihomoravský kraj
Nový dotační program pro podporu hospodaření s povrchovou vodou pro obce a svazky obcí na jižní Moravě, které jsou ohroženy rizikem sucha, schválila 22. března 2017 krajská rada. Na dotační program bude po schválení Zastupitelstvem JMK vyčleněna částka 6 milionů korun.

Účelem tohoto dotačního programu je zlepšení technického stavu rybníků, drobných vodních toků, malých vodních nádrží a opatření, které podpoří hospodaření s povrchovou vodou v krajině, posílí retenci vody v krajině a zvětší bezpečnost při zvýšených průtocích. Dotace mají pomoci zadržet vody v krajině v dané lokalitě a zmírnit dopady klimatické změny na vodní ekosystémy. Součástí je také podpora protierozních opatření.

„Jižní Morava je jednou z oblastí nevíce ohrožených suchem. Tento fenomén negativně ovlivňuje celou řadu ekosystémových služeb od zemědělské a lesní produkce, přes půdní funkce a biodiverzitu, kvalitu života obyvatel a v některých situacích i turistický ruch. Sucho je tedy téma číslo jedna nejen pro Ministerstvo životního prostředí, jak jsme při nedávné návštěvě slyšeli z úst jejího ministra, ale také priorita pro Jihomoravský kraj. Chceme systémově a dlouhodobě podporovat opatření vedoucí ke snížení závažnosti dopadů sucha na hospodářství v našem kraji,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

Cílovou skupinou (žadatelem) jsou obce, dobrovolné svazky obcí, veřejnoprávní instituce, vysoké školy, školy a školská zařízení, církve a náboženské společnosti, které splňují všechny podmínky uvedené v dotačním programu a které a mají ve vlastnictví nebo dlouhodobé správě pozemek na kterém budou realizovat podporované aktivity. Žadatel může podat v rámci tohoto dotačního programu jen jednu žádost o dotaci. Maximální výše dotace na jeden projekt bude 300 tisíc korun. Dotace je může být použita na spolufinancování již schválených a připravených projektů k realizaci financovaných z evropských nebo národních dotačních programů. Lhůta pro podávání žádostí o dotace je průběžná a je vyhlášena od 29. května 2017 od 8:00 hod do 4. srpna 2017 do 14:00 hod. Konečné termíny pro průběžné předkládání žádostí jsou dva - 9. června a 4. srpna.

Bližší informace budou zveřejněny na dotačním portále Jihomoravského kraje http://dotace.kr-jihomoravsky.cz/cz
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist