https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kraj-prispeje-liberci-a-ceske-lipe-na-zajisteni-primestske-dopravy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Kraj přispěje Liberci a České Lípě na zajištění příměstské dopravy

19. prosince 2018 | Liberecký kraj
Autor: Filip Trdla, tel: 485 226 307
Rada kraje včera projednala možnosti finanční spolupráce ve veřejné drážní a linkové osobní dopravě s městy Liberec a Česká Lípa na rok 2019. Kraj přispěje 17,3 milionu korun na zajištění tramvajové linky Liberec – Jablonec nad Nisou, 11 milionů na autobusovou dopravu za hranice statutárního města Liberec a částku 605.000 korun na dopravní obslužnost v okolí České Lípy.

Příští rok vydá kraj na tramvajovou meziměstskou linku mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou 17,3 milionu korun, tedy totožnou částku jako letos. Na autobusové linky za hranice Liberce do Bedřichova, Šimonovic, Stráže nad Nisou a Kryštofova údolí kraj přispěje necelých 4,4 milionu korun. Další náklady do výše 6,6 milionu vynaloží kraj na úhradu rozdílu mezi současnými tržbami a výnosy po zavedení tarifu. Celkem pokryje krajem dotovaná doprava 115.006 kilometrů. „Na příští rok zůstává příspěvek stejný. Nyní chceme jednat o optimalizaci příměstských linek a jejich soubězích s MHD,“ dodal hejtman Martin Půta.

„Pokud město prokáže nezbytně vyšší náklady na zajištění dopravní obslužnosti, umožní smlouvy výši příspěvku v průběhu roku změnit,“ dodal Marek Pieter, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek. Statutární město Liberec uzavřelo smlouvu s Libereckým krajem na jeden rok. „Do budoucna plánujeme uzavření memoranda, ve kterém určíme podmínky případné dlouhodobější spolupráce,“ dodal Pieter.

Členové rady kraje schválili také příspěvek na zajištění dopravní obslužnosti v obci Sosnová. Oproti letošnímu roku dojde k navýšení příspěvku o zhruba 150.000 korun z důvodu nové smlouvy mezi Českou Lípou a společností zajišťující městskou hromadnou dopravu. Příspěvek je schválen na rok 2019. „Již jsme začali jednat i o tom, že část výkonů by od roku 2020 zajistil přímo Liberecký kraj v rámci dlouhodobých smluv o závazku veřejné služby,“ uzavřel Pieter.
Filip Trdla, tel: 485 226 307 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist