https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kraj-schvalil-plan-dopravni-obsluznosti-na-dalsi-roky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj a KORID LK: Kraj schválil Plán dopravní obslužnosti na další roky

28. února 2020 | Liberecký kraj a KORID LK
Zastupitelstvo Libereckého kraje schválilo 25. ledna 2020 Plán dopravní obslužnosti pro období 2019-2023. „Koncepční dokument slouží jako podkladový základ pro organizování krajské dopravní obslužnosti v pětiletém výhledu a je pro nás důležitým rádcem, podle kterého následně provádíme další kroky v jednotlivých oblastech zaměřených na tvorbu jízdních řádů, investic do infrastruktury nebo zadávání zakázek dopravcům či dodavatelům souvisejících služeb,“ odhaluje podstatu dokumentu Jan Sviták, náměstek hejtmana Libereckého kraje.

Plány dopravní obslužnosti musí kraje i Ministerstvo dopravy povinně připravovat každých 5 let, tak jak nařizuje Zákon č. 194/2010 Sb. o veřejných službách v přepravě cestujících. „Plán, který pro Liberecký kraj zpracovává krajský organizátor dopravy KORID LK, analyzuje vzájemně provázaná témata. Shrnuje parametry, které mohou mít vliv na vývoj přepravní poptávky tj. od demografického vývoje obyvatelstva přes vzdělávání po zaměstnanost, dopravní infrastrukturu a rozsah aktivit obyvatelstva ve spojení s veřejnou dopravou,“ konkretizuje obsah Otto Pospíšil, zástupce ředitele společnosti KORID LK.

Schválením nejvyšším orgánem Libereckého kraje tj. Zastupitelstvem se dokument stal závazným pro další vývoj veřejné dopravy v Libereckém kraji, ale i spolupráce s okolními regiony. Protože se jedná o veřejný dokument, mají případní zájemci možnost si jej stáhnout nebo prostudovat na webových stránkách koordinátora dopravy www.korid.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist