https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kraj-vybavil-bydzovske-gymnazium-novym-softwarem-pro-digitalni-vzdelavani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Kraj vybavil bydžovské gymnázium novým softwarem pro digitální vzdělávání

14. března 2019 | Královéhradecký kraj
Královéhradecký kraj vybavuje 60 učeben středních a základních škol softwarem Corinth na podporu přírodovědného vzdělávání za téměř 10 milionů korun. Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola Nový Bydžov otevřela tuto středu hned dvě učebny s novým softwarem.

„Koncem loňského roku jsme otevřeli první učebnu vybavenou softwarem Corinth pro digitální vzdělávání v hradecké obchodní akademii a nyní pokračujeme na dalších školách. Software je určený k podpoře výuky na středních školách a druhém stupni základních škol. Obsahuje více než 1 500 materiálů pro výuku ve formě 3D modelů, animací a simulací v oblasti přírodovědného vzdělávání. Chceme, aby výuka podpořila přirozenou zvídavost žáků, aktivitu a jejich zájem o přírodovědné obory,“ říká náměstkyně hejtmana pro oblast školství Martina Berdychová a dodává, že bydžovští žáci si navíc mohou díky virtuální realitě zkusit na vlastní kůži, jaké je to například procházet se s dinosaury, potápět se v ponorce na dně oceánu nebo zjistit, jak vypadá lidské tělo zevnitř.

Software Corinth obsluhuje učitel z tabletu a promítá jej na televizní obrazovku o úhlopříčce 165 cm. Program obsahuje tematické knihovny: biologie člověka, zvířat a rostlin, geologie, paleontologie, chemie, fyzika, geometrie a kultura. Součástí dodávky je tabulový systém, který může překrývat televizní obrazovku nebo ji doplňovat pro poznámky učitele nebo žáků. Autory softwaru jsou pedagogové z Univerzity Karlovy, kteří spolupracují s dalšími odborníky. Po dobu pěti let budou mít školy aktualizace zdarma.

„Ministerstvo školství podpořilo myšlenku Královéhradeckého kraje vybavit vybrané školy interaktivními 3D učebnami, které umožní propojení vzdělávacího obsahu s moderními technologickými a softwarovými prvky. Tuto aktivitu Královéhradeckého kraje ministerstvo školství vnímá jako vhodný příklad naplňování Strategie digitálního vzdělávání,” komentuje přínos softwaru státní tajemník z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR Jindřich Fryč.

„Každá ze škol, do kterých Královéhradecký kraj umístil tento software, se stane otevřeným centrem pro předávání zkušeností pro pedagogy a žáky okolních škol. Software využívají žáci i pedagogové v rámci neformálního vzdělávání v přírodovědných kroužcích a družině. Spolupracujeme i s Univerzitou Hradec Králové, která je také vybavena tímto softwarem a zároveň připravuje budoucí pedagogy na výuku,“ doplňuje náměstkyně Berdychová.

Gymnázia a přírodovědně zaměřené střední školy dostanou po dvou učebnách, menší střední školy nebo ty, kde výuka přírodovědných předmětů probíhá v menšině oborů, získají po jedné. S nabídkou byly osloveny i základní školy, jejichž žáci se účastnili vyšších kol olympiád v přírodovědných předmětech, a také ty, ve kterých působí aktivní pedagogové, to vše s ohledem na rovnoměrné rozložení po celém kraji.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist