Filip Trdla "> Kraj vybral firmu, která vybuduje systém informující o stavu dopravy v Bedřichově a Janově - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kraj-vybral-firmu-ktera-vybuduje-system-informujici-o-stavu-dopravy-v-bedrichove-a-janove
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Kraj vybral firmu, která vybuduje systém informující o stavu dopravy v Bedřichově a Janově

26. července 2023 | Liberecký kraj
Autor: Filip Trdla, tel: 485 226 307, 770 134 419
Takzvaný informativní dopravně-provozní systém pro lokalitu Bedřichov a Janov připravuje ve spolupráci s obcemi Liberecký kraj. Jeho cílem je informovat občany o tamním stavu dopravy či možnostech parkování. Krajští radní na svém včerejším jednání rozhodli o výběru firmy, která projekt připraví a provede. Je jí CROSS Zlín, a.s. za nabídkovou cenu 11.967.633,26 korun včetně DPH. Systém by měl být hotový ještě letos.

„Cílem systému bude zejména informovat řidiče a návštěvníky Bedřichova a Janova o dopravní situaci a možnostech parkování v těchto místech. Kupříkladu obec Bedřichov je významná turistická a sportovní lokalita a rádi bychom dali tamní dopravě větší řád. Chceme například eliminovat popojíždění automobilů, které hledají místo na zaparkování. Systém bude také umět ještě před obcí efektivně odklánět dopravu, a to především v době maximální zaplněnosti parkovišť,“ uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Řidiči budou informování prostřednictvím webu obce, v časech konání významných sportovních akcí pak systém může plnohodnotně nahradit stávající dopravní značení zakazující vjezd do obce. „Vše budeme navíc vyhodnocovat a optimalizovat tak, aby v budoucnu byly příjezd a parkování v Bedřichově a Janově pro řidiče co nejpohodlnější,“ uzavřel Sviták.
Filip Trdla, tel: 485 226 307, 770 134 419
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist