https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kraj-vychazi-vstric-byvalym-prislusnikum-ptp
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Kraj vychází vstříc bývalým příslušníkům PTP

11. ledna 2018 | Královéhradecký kraj
Jízdné zdarma pro bývalé příslušníky Pomocných technických praporů (PTP) zůstane v Královéhradeckém kraji zachováno i po ukončení činnosti jejich organizace. Dopravcům postačí pro uznání nároku na slevu průkazka PTP s platným kuponem pro rok 2017. Ke stejnému kroku přistoupil i Pardubický kraj.

„Cítím to jako morální satisfakci vůči lidem, kteří byli v minulosti neprávem perzekvováni. Z pohledu nákladů se přitom jedná o zcela marginální položku, protože v Královéhradeckém kraji žije posledních 12 bývalých příslušníků PTP,“ řekl první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

Nadále zůstává zachována bezplatná přeprava pro příslušníky Konfederace politických vězňů, Českého svazu bojovníků za svobodu a Československé obce legionářské, ovšem vždy s platnými známkami.

Svazy PTP ale koncem roku 2016 ukončily činnost vzhledem k vysokému věku svých členů takže příspěvkové známky už nemá kdo vydávat. Přepravní systém IREDO jim proto vyjde vstříc a upraví své přepravní podmínky.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist