https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kraj-vyhlasil-granty-na-podporu-zivotniho-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Kraj vyhlásil granty na podporu životního prostředí

3. dubna 2017 | Liberecký kraj
Autor: Markéta Dědková, tel: 485 226 324, 739 541 624
Na zakládání a ošetřování krajinářsky významné zeleně, praktická opatření k ochraně živočichů a rostlin, péči o biotopy, činnost stanic pro handicapované živočichy a útulků pro opuštěná zvířata, ale i údržbu a obnovu drobných památek v krajině. Na tyto činnosti jsou určeny dotace z programu 8.2 Podpora ochrany přírody a krajiny Dotačního fondu Libereckého kraje.

„Prioritní oblastí podpory, na kterou je vyčleněn nejvyšší finanční objem, je pro letošní rok údržba a obnova drobných památek v krajině. Dotace mohou být využity na údržbu a obnovu různých křížků, božích muk, výklenkových kapliček, pomníčků, drobných zvoniček, soch svatých a podobně. Těch máme v našem krásném kraji nepřeberné množství,“ říká Jiří Löffelmann, člen rady kraje zodpovědný za resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. O finanční příspěvek bude možné žádat rovněž na zakládání mokřadů, což je po zákonné úpravě výrazně jednodušší.

V rámci různorodého programu bude rozdělena rekordní suma v celé historii Libereckého kraje - celkem 3.195.000 Kč. Na jeden projekt může žadatel získat až 150.000,00 Kč. Dotace jsou poskytovány až do 70 % způsobilých výdajů projektu. Ty mohou být z období od 1. ledna 2017 do 30. září 2018.

„Příjem žádostí bude probíhat od 2. do 31. května 2017. Návrhy projektů doporučuji vždy konzultovat s příslušnými pracovníky krajského úřadu,“ dodává Jiří Löffelmann.

Bližší informace k programům jsou k dispozici na internetových stránkách www.dotace.kraj-lbc.cz. Tato nová součást webu Libereckého kraje má za cíl usnadnit orientaci v celém procesu administrace dotací z krajského rozpočtu.
Markéta Dědková, tel: 485 226 324, 739 541 624 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist