Filip Trdla "> Kraj vyhlašuje program na podporu sdílených kol ve městech. Připravil v něm tři miliony korun - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kraj-vyhlasuje-program-na-podporu-sdilenych-kol-ve-mestech.pripravil-v-nem-tri-miliony-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Kraj vyhlašuje program na podporu sdílených kol ve městech. Připravil v něm tři miliony korun

8. března 2023 | Liberecký kraj
Autor: Filip Trdla, tel: 485 226 307, 770 134 419
Podpora cykloturistiky patří k prioritám Libereckého kraje. Kromě běžných investic do cyklodopravy letos kraj nově vyhlašuje program na podporu městské mobility formou sdílených kol. Připravil do něj pro deset obcí s rozšířenou působností celkem 3 miliony korun.

„Jedná se o pilotní projekt, u něhož se počítá s napojením na systém veřejné dopravy. Program je určený hlavně pro větší města. Jeho cílem je usnadnit cestování, a to zejména tím, že lidé mohou po vystoupení z vlaku či autobusu pokračovat dál na kolech, přičemž by prvních 15 minut využití sdíleného kola bylo zdarma, a to především pro ty, kteří využívají aplikaci IDOLka,“ uvedl hejtman Martin Půta.

„Je to i motivace pro lidi, aby kola odkládali na určená místa a nedávali je kamkoli se jim zlíbí, jako je tomu například v Liberci u sdílených elektrokoloběžek. Já osobně tento projekt velice podporuji, jelikož je ekologický, ekonomicky výhodný a také přínosný pro zdraví lidí,“ dodal Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.

Účelem programu je snížení individuální automobilové dopravy ve vybraných obcích Libereckého kraje. Oprávnění žadatelé jsou obce s rozšířenou působností.

Žádosti mohou zájemci podávat od 3. května do 30. června letošního roku. Poté je kraj vyhodnotí a o poskytnutí dotace bude rozhodovat v září letošního roku. Minimální výše dotace činí 10 tisíc korun, maximálně může obdržet jeden žadatel půl milionu korun.

Kraj podporuje cyklodopravu i ze svých dalších dotačních programů. Projektovou přípravu výstavby cyklostezek, jejich budování i rekonstrukce podpoří v tomto roce Liberecký kraj jedenácti miliony korun. Stane se tak prostřednictvím tří programů: 6.1 Podpora výstavby komunikací pro cyklisty, 6.2 Podpora rekonstrukce, údržby a oprav komunikací pro cyklisty a 6.3 Podpora projektové přípravy komunikací pro cyklisty.
Filip Trdla, tel: 485 226 307, 770 134 419
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist