https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kraje-dostanou-od-statu-penize-na-opravy-silnic
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KSČM: Kraje dostanou od státu peníze na opravy silnic

28. února 2017 | KSČM
Vláda dá v letošním roce krajům na opravy silnic nižších tříd tři miliardy korun, z toho 2,5 miliardy ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) a půl miliardy z vládní rozpočtové rezervy.

Informoval o tom na Twitteru mluvčí kabinetu Martin Ayrer. Po několika týdnech sporů mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a ministrem dopravy za hnutí ANO Danem Ťokem, tak do regionů půjde na rekonstrukce silnic stejná částka jako loni, jak si přál předseda vlády.

„Je to velmi dobře,“ řekl poslanec Karel Šidlo (KSČM), stínový ministr dopravy. „Očekával jsem, že to bude víc, ale i tato částka je zajímavá a krajům to pomůže pokračovat v údržbě a opravách komunikací 2. a 3. třídy. Podle všeho je to podle pravidel, která platila pro loňský a předloňský rok, tzn. jde o projekty, které už jsou připraveny a mohou se okamžitě začít realizovat,“ uvedl.

Ťok navrhoval rozdělit z vládní rozpočtové rezervy 1,5 miliardy. Podle Sobotky by ale nebylo rozumné na začátku roku rozpustit téměř polovinu ze čtyřmiliardové vládní rozpočtové rezervy.

Původně vláda žádala, aby ministerstvo dopravy našlo pro mimořádnou dotaci krajům zhruba tři miliardy korun. Koncem ledna Ťok na jednání s kraji řekl, že z fondu dopravy je možné krajům přispět dvěma miliardami korun, následně částku o 500 milionů korun zvýšil. Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš potom oznámil, že z rozpočtové rezervy by mohlo být uvolněna další až 1,5 miliardy.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist