https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kraje-pozaduji-navyseni-prostredku-na-silnice-ii.a-iii.trid
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Kraje požadují navýšení prostředků na silnice II. a III. tříd

28. září 2019 | Královéhradecký kraj
Safari Park Dvůr Králové hostil jednání Dopravní komise Asociace Krajů ČR. Program začal krátkou prohlídkou zoo a safari, ale již záhy se uskutečnilo první jednání týkající se snahy krajů o zákaz tranzitní nákladní dopravy na silnicích II. a III. třídy a také o možnostech kompenzací za škody na krajských silnicích způsobené zvýšenou těžbou dřeva po kůrovcové kalamitě.

Na jednání dorazili také zástupci Ředitelství silnic a dálnic, Správy železniční dopravní cesty a Státního fontu dopravní infrastruktury. Diskutovalo se například o připravenosti výstavby nových dálnic a obchvatů měst, což se v Královéhradeckém kraji v nejbližší době týká Jaroměře a Nové Paky.

„Důležité byly informace od ředitele SFDI o rozpočtu a plánovaném financování dopravní infrastruktury. Bohužel plánovaných 87 miliard, přes proklamovaná navýšení o 5 miliard, je neustále o cca 10 miliard méně, než bylo původně plánováno ve střednědobém horizontu na rok 2020. Z toho je patrné, že peníze bohužel chybí nejen na financování oprav silnic II a III třídy. Vláda o tom bude jednat v pondělí a jsem zvědavý, jaké stanovisko k tomu zaujme,“ říká první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

Asociace krajů se tak dohodla na usnesení, v němž požaduje navýšení rozpočtu o 4 miliardy pro opravy krajských silnic.

K dalším projednávaným tématům patřilo vážení nákladních vozidel, rozšiřování mýta a přípravy staveb s ohledem na připravovanou rekodifikaci stavebního práva.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist