Michal Bartoš "> Krajina a umění: Ekologické dny Olomouc 2024 jako inspirativní prostor pro všechny - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/krajina-a-umeni-ekologicke-dny-olomouc-2024-jako-inspirativni-prostor-pro-vsechny-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Sluňákov, centrum ekologických aktivit města Olomouce: Krajina a umění: Ekologické dny Olomouc 2024 jako inspirativní prostor pro všechny

Festival Ekologické dny Olomouc, který proběhne od 12. do 27. dubna, nabízí tradičně bohatý program a je pozvánkou do jarní přírody – na výlety, besedy, výstavy nebo edojarmark. Tématem letošního 34. ročníku je pestrost v krajině a společnosti a volně se inspiruje básní Bohuslava Reynka „Blázen jsem ve své vsi“.

Festival zahájí v pátek 12. dubna komentovaná prohlídka areálu Domu přírody Litovelského Pomoraví v Horce nad Moravou, která je zároveň oslavou 10 let od jejího vzniku. Vycházky se zúčastní autoři všech uměleckých instalací: František Skála, Miloš Šejn, Marcel Hubáček a Miloslav Fekar, který mimo jiné představí zcela nové umělecké objekty v areálu. Na procházku naváže koncert Františka Skály a Třaskavé směsi v Centralu, novém prostoru Muzea umění Olomouc, které je významným spolupořadatelem festivalu.

Centrálním bodem programu jsou besedy (18. – 21. dubna) s předními osobnostmi přírodních i společenských vědních oborů. Na toto setkání zve jedna z přednášejících, religionistka Zuzana Kostićová: „Snad nejlepší podobná akce v republice, na kterou se rok od roku těším víc a víc, a její program víkendových besed, které propojují nejen přírodovědce, ale i filozofy, vědce z nejrůznějších oborů, umělce a veřejnost. To vše v nenapodobitelném prostředí kousek od Olomouce.“ Na přednášky celé palety kreativních a inspirací hýřících hostů (například Stanislava Komárka, Jiřího Sádla, Elišky Fulínové, Pavla Barši a mnoha dalších) je vstup volný.

Festivalovou nabídku obohatí také výstavy, oblíbené výlety, procházky do krajiny, beseda o klimatu s účastí ministra životního prostředí Petra Hladíka (ve spolupráci s Divadlem na cucky) konaná 15. dubna.

Největší akcí je tradičně EDOjarmark s bohatým environmentálním a kulturním programem a festivalovým koncertem Climate Lament (Michal Prokop & Framus Five, Bert & Friends, RAZAM a Iva Marešová, Bombarďák a další).

Letos se festival otevřel i spřízněným organizacím a jejich nápaditým aktivitám, které rozvíjejí vztah člověka a přírody (OPEN EDO). Lidé se tak mohou účastnit Ekologických dnů na mnoha místech nejen v České republice, ale také v zahraničí. OPEN EDO je tak velkou radostí ze společného sdíleného zájmu o společenskou diskusi nad důležitými tématy a environmentálními problémy.

Festival Ekologické dny Olomouc jsou největším environmentálním festivalem v České republice, který již od roku 1990 pořádá centrum ekologických aktivit města Olomouce – Sluňákov.

Podrobný program naleznete na www.ekologickednyolomouc.cz
Michal Bartoš, tel: 602708181
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist