https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/krajska-konference-evvo-pro-firmy-a-verejnou-spravu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Ekocentrum Koniklec: Krajská konference EVVO pro firmy a veřejnou správu

Konference s mottem „Spolupracujme na prosperující a udržitelné Praze“ se uskuteční 31. 10. 2018 v Národní technické knihovně. Jejími třemi pilíři opět bude dopolední blok přednášek s panelovou diskusí, dva odpolední bloky s 9 workshopy a prezentace organizací, poskytujících služby v oblasti EVVO, a to formou instalovaných stánků a osobní prezentace během přestávek na kávu a na oběd.

Pozvání do prvního přednáškového bloku přijala Ing. Mária Kazmuková z MHMP, která pohovoří o procesu vzniku Strategie adaptace hl. m. Prahy na klimatickou změnu participativní metodou. Ing. Lucie Mádlová, Ph.D., přednese zejména účastníkům z veřejné správy, jak mohou města naplňovat Cíle udržitelného rozvoje (SDGs) a naplno využívat jejich potenciál k plánování a rozvoji. Mgr. Leona Gergelová Šteigrová, Ph.D., vedoucí oddělení veřejných zakázek MPSV, a Ing. Jan Kříž, náměstek pro řízení sekce fondů EU, finančních a dobrovolných nástrojů MŽP, představí aktuální téma odpovědného zadávání veřejných zakázek a jeho ekonomického, sociálního i environmentálního aspektu a další aktuální dobrovolné a finanční nástroje ochrany životního prostředí pro firmy a úřady.
V druhém přednáškovém bloku přednese Jan Zeman, ředitel Biopekárny Zemanka, jaký vliv má environmentální odpovědnost na prosperitu jeho firmy, starosta MČ Praha 7, Mgr. Jan Čižinský, pohovoří o tom, jaký vliv má environmentální odpovědnost na prosperitu této městské částí a na závěr představí férový podnikatel a ústecký zastupitel Martin Hausenblas svou vizi prosperující metropole. Dopolední přednáškový blok bude uzavřen panelovou diskusí se všemi mluvčími o hlavních tématech konference.
Druhým pilířem konference jsou odpolední workshopy, které budou probíhat v různých místnostech NTK. Každý účastník si může vybrat účast na dvou workshopech. Vybírat bude možné nejen z řady CSR témat: udržitelné fungování firem a úřadů, odpovědné zadávání veřejných zakázek, dobrovolnictví a filantropie a komunitní projekty. Ve výběru bude i osobnostně-rozvojový workshop Klíčové charakteristiky lidí, kteří dokáží posouvat organizace k vyšší udržitelnosti a environmentální workshop Vertikální a střešní zahrady.
Třetím pilířem konference je prezentace organizací, poskytujících služby v oblasti EVVO, a to
formou instalovaných stánků a osobní prezentace během přestávek na kávu a na oběd a dále burza pomůcek, literatury a informací k tématu. Na konferenci se bude prezentovat přes 30 organizací.

Konference je řízena dle zásad udržitelnosti. Partnerem managementu udržitelnosti konference je společnost POTEX. Kompletní občerstvení na konferenci zajistí
společensky odpovědná firma Ethnocatering.

Mediálními partnery konference jsou Ekolist.cz, Pražská EVVOluce, Enviweb, Sedmá generace, Moderní obec, Pražský zpravodaj, ESTAV.cz a TZB-info. Konference je připravena pro 130 účastníků.

Více informací na https://www.ekocentrumkoniklec.cz/konference-evvo/

Markéta Hrnčálová tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist