https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/krajske-zastupitelstvo-vyhlasilo-dotacni-program-hospodareni-v-lesich-2020
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Kraj Vysočina: Krajské zastupitelstvo vyhlásilo dotační program Hospodaření v lesích 2020

11. února 2020 | Kraj Vysočina
Zastupitelstvo Kraje Vysočina dnes vyhlásilo několik dotačních titulů v rámci Fondu Vysočiny a je mezi nimi i velice žádaný program Hospodaření v lesích 2020. Pro tento rok je kraj připraven ke zmírnění následků kůrovcové kalamity a na podporu obnovy lesních porostů v regionu rozdělit minimálně 30 milionů korun. „Jedná se o nesoutěžní program, to znamená, že žádosti se nehodnotí a vyřizují se průběžně podle času podání. Důležité je však dodržet podmínky výzvy a nejzazší lhůtu pro podání žádosti,“ upozorňuje krajský radní pro oblast životního prostředí Martin Hyský. Příjem žádostí do aktuální výzvy začne 16. března v 8 hodin.

V rámci dotačního programu Hospodaření v lesích 2019 bylo v jarní výzvě přijato 479 žádostí, z nichž 474 žádostí za 25 866 460 Kč bylo vyřízeno kladně a proplaceno a zbývajících 5 žádostí v hodnotě 302 960Kč bylo zamítnuto. Do podzimní výzvy předložili žadatelé 947 žádostí za přibližně 66 500 000 Kč. Prvních 693 žádostí za 47 252 480 Kč už krajští zastupitelé schválili, o zbývající čtvrtině budou rozhodovat na svém dalším zasedání v březnu. „V loňském roce byl mezi žadateli největší zájem o proplacení nákladů na vybudování oplocenek. Předpokládáme, že letos to bude obdobné,“ doplnil Martin Hyský

Žádosti o dotace v rámci programu Hospodaření v lesích 2020 bude kraj v papírové podobě, jako elektronická podání prostřednictvím podatelny Krajského úřadu Kraje Vysočina posta@kr-vysocina.cz nebo prostřednictvím datové schránky přijímat od 16. března od 8 hodin do 16. dubna 2020, přičemž podání žádosti není omezeno ani vyloučeno úspěšným přidělením dotace v předchozích výzvách. Minimální výše dotace je 10 tisíc korun a maximálně mohou majitelé lesů na území Kraje Vysočina nebo osoby v lesích hospodařících získat 500 tisíc korun. Vyúčtování skutečných nákladů je třeba dodat do 31. března 2021.

Obsah výzvy bude v nejbližší době k dispozici na webových stránkách Fondu Vysočiny, kde jsou uvedeny všechny informace potřebné k administraci žádosti, a to včetně návodné metodické příručky, která pomůže s vyplněním žádosti.

Více informací k dotačnímu programu Hospodaření v lesích 2020 a průběžné informace ke zpracování projektů poskytuje odbor životního prostředí a zemědělství, oddělení zemědělství Krajského úřadu Kraje Vysočina:
Lenka Vondrová, tel.: 564 602 209, e-mail: vondrova.l@kr-vysocina.cz
Marcela Rosická, tel.: 564 602 577, e-mail: Rosicka.M@kr-vysocina.cz
Milan Hejda, tel.: 564 602 366, e-mail: hejda.m@krvysocina.cz

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist