Alena Beránková "> Krajský projekt Jizerská magistrála získal doporučení ke schválení - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/krajsky-projekt-jizerska-magistrala-ziskal-doporuceni-ke-schvaleni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Krajský projekt Jizerská magistrála získal doporučení ke schválení

23. června 2005 | Liberecký kraj
Autor: Alena Beránková, tel: 485 226 383
Včera proběhlo v polském městě Kudowa Zdroj zasedání Řídícího výboru programu INTERREG III A, kde se Liberecký kraj ucházel o podporu projektu Jizerská magistrála pro pěší turistiku a kde získal doporučení ke schválení. Liberecký kraj může tedy na tento projekt obdržet dotaci ve výši 14 mil. Kč ze zdrojů Evropské unie.

V dubnu tohoto roku byl bruselským úředníkům prezentován na půdě Pražského domu v Bruselu v rámci prezentace sdruženého regionu NUTS II Severovýchod. „Z úspěchu mám samozřejmě radost. Budeme tak moci realizovat skvělý projekt, který návštěvníkům Jizerských hor nabídne kvalitní podmínky pro pěší turistiku“, řekl hejtman Petr Skokan. Navrhovaný projekt řeší vytvoření optimální páteřní trasy pro pěší turisty v centrální hřebenové části CHKO Jizerské hory, která alespoň částečně přispěje k řešení základních problémů. Průběh „magistrály“ je uvažován, až na výjimky, po stávajících značených turistických cestách a zejména pěšinách. Případné drobné úpravy vedení tras budou uskutečňovány zejména s ohledem na navrhovanou optimalizaci turistických stezek a budou v intencích všech dotčených subjektů (zejména Lesy ČR, Správa CHKO JH, KČT).

Veškeré navrhované úpravy musí řešit opatření pro bezpečný průchod pěších turistů a zabezpečení základního komfortu s vyloučením cykloturistů. „Mělo by být upraveno zhruba 42 km turistických stezek. Půjde zejména o stavební obnovu povrchu stezek. Součástí projektu je rovněž instalace informačního systému, úprav míst pro odpočinek apod.“, přiblížil projekt Antonín Schäfer, náměstek hejtmana zodpovědný za oblast cestovního ruchu.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist