https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kralovehradecky-kraj-hodnoti-nabidky-souteze-na-autobusovou-dopravu-pro-pristich-10-let
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Královéhradecký kraj hodnotí nabídky soutěže na autobusovou dopravu pro příštích 10 let

28. května 2019 | Královéhradecký kraj
Minulý týden skončil termín pro podávání nabídek do veřejné soutěže na zajištění linkové autobusové dopravy na území Královéhradeckého kraje pro roky 2020 až 2030. Do soutěže se přihlásilo devět dopravních firem. Hodnotící komise a následně rada kraje v nadcházejících týdnech rozhodne o vítězích, kteří zajistí dopravu v osmi oblastech regionu.

„Do soutěže se přihlásilo devět firem, přičemž některé z nich podaly nabídku na více oblastí nebo se účastní ve sdružení s jinou firmou. Královéhradecký kraj nyní všem účastníkům výběrového řízení zašle protokol o otevírání nabídek. Informace o konkrétních nabídkách a další propozice soutěže zveřejníme po jejím vyhodnocení a schválení výsledku Radou Královéhradeckého kraje,“ sdělil první náměstek hejtmana pro dopravu Martin Červíček.

Královéhradecký kraj vypsal soutěž na zajištění veřejné autobusové dopravy loni. Hodnota celé zakázky činí v maximální hodnotě 7,7 miliardy korun, a je proto nejnákladnější veřejnou soutěží v historii kraje. Tendr má zajistit autobusovou dopravu v celém Královéhradeckém kraji do roku 2030.

Zakázka se dělí na osm dílčích částí: Broumovsko, Náchodsko, Novoměstsko, Rychnovsko, Trutnovsko, Královédvorsko, Hradecko a Jičínsko. Zajištění autobusové dopravy má přesah i na území sousedních krajů – Pardubického, Libereckého a Středočeského.

Referenční rozsah dopravního výkonu byl stanoven na 18,4 milionu autobusových kilometrů ročně. Aktuální součet maximální výše nabídkových cen v jednotlivých částech je pro jeden rok 716,2 milionu korun bez DPH. Zakázka počítá s nasazením 248 autobusů. Zakázka řeší zajištění veřejné autobusové dopravy na území celého Královéhradeckého kraje od třetí celostátní změny jízdních řádů v roce 2020 do dne předcházející třetí celostátní změny jízdních řádů v roce 2030.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist