https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kralovehradecky-kraj-ocenil-spolecensky-odpovedne-organizace
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Královéhradecký kraj ocenil společensky odpovědné organizace

4. prosince 2023 | Královéhradecký kraj
V rámci Královéhradeckého kraje se uskutečnil první ročník Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost. Do soutěže se přihlásilo 27 společností, škol, obcí nebo měst. Odborná komise z nich vybrala jako nejodpovědnější společnost Siemens v soukromé sféře a Středisko ekologické výchovy SEVER Horní Maršov ve sféře veřejné.

„Smyslem soutěže je ocenit takové společnosti či veřejný sektor, které jsou svou činností a rozhodnutími regionálně, sociálně, ekonomicky a environmentálně odpovědné a touto společenskou odpovědností se aktivně a nad rámec svých zákonných povinností zabývají. Komplexní přístup zúčastněných regionálních aktérů znamená, že budou nejen prosperovat ve své činnosti, ale současně budou pomáhat svému okolí, aby se zde dobře žilo. A této činnosti si velice ceníme,“ řekl hejtman Martin Červíček.

Ocenění realizuje Rada kvality ČR od roku 2009, kdy byl v Moravskoslezském kraji vyhlášen první ročník. Ocenění v současnosti udílí také dalších osm krajů ČR, ke kterým letos přibyl také Královéhradecký kraj. Záštitu soutěži uděluje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.

„Udržitelnost a odpovědnost nejsou klišé, je třeba jim věnovat patřičnou péči. Být odpovědný znamená všímat si toho, co se děje nejen v mém okolí, ale v širším regionu, potažmo na celé Zemi. Jsem nesmírně rád, že se přihlásilo tolik firem, obcí a organizací, které jsou svým přístupem k vedení příkladem pro ostatní. Upínat se bezohledně jen k výkonu a zisku není dlouhodobě udržitelné,“ uvedl radní Adam Valenta během předávání cen.

Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost kraj udělil ve dvou kategoriích, a to pro soukromý a veřejný sektor. Podmínkou přihlášení do soutěže bylo vyplnění sebehodnotícího dotazníku, na jehož základě pak hodnotitelská komise stanovila pořadí účastníků. Konečné pořadí stanovila hodnotitelská komise, ve které byli vedle zástupců kraje i zástupci Rady kvality ČR a v sekci veřejný sektor hodnotil zástupce člen Nadačního fondu Škoda Auto, a. s.

Součástí dotazníků tak například byly otázky, jakými aktivitami účastníci přispívají k rozvoji života občanů v Královéhradeckém kraji, co dělají pro zlepšování bezpečnosti práce nad rámec platné legislativy či v jakém rozsahu používají recyklované materiály či obnovitelné zdroje energie.

Do soukromé sféry se přihlásilo celkem 15 soutěžících a hodnotitelská komise určila na prvních pozicích tyto společnosti:
1. místo – Siemens, s. r. o., odštěpný závod Nízkonapěťová spínací technika
2. místo – Teleflex ARROW International CR, a. s.
3. místo – ASSA ABLOY Opening Solutions CZ, s. r. o., a Sklopísek Střeleč, a. s.

Do veřejné sféry se přihlásilo celkem 12 soutěžících a jako nejlepší byly vyhodnoceni tito účastníci:
1. místo – Středisko ekologické výchovy SEVER Horní Maršov, o. p. s.
2. místo – Město Jičín
3. místo – Obchodní akademie, Střední odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Hradec Králové

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist