https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kralovehradecky-kraj-pomuze-obcim-v-rozvoji-vodniho-hospodarstvi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Královéhradecký kraj pomůže obcím v rozvoji vodního hospodářství

29. května 2019 | Královéhradecký kraj
Radní kraje schválili poskytnutí finančních prostředků třiceti obcím na rozvoj v oblasti zásobování pitnou vodou a odvádění odpadních vod. V prvním kole kraj rozdělí na rozvoj hospodářské infrastruktury 31 milionů korun. Záměr ještě musí schválit zastupitelstvo na svém červnovém jednání.

„Tento dotační program se těší velkému zájmu. V prvním kole letošní výzvy jsme posuzovali 84 žádostí, jejichž finanční požadavek přesáhl 121 milionů korun. Komise doporučila rozdělit dotaci ve výši 31 milionů korun mezi třicet jedna obcí. Jde především o obce, které kofinancují projekty podpořené státem a projekční přípravu nových kapacit vodovodů a kanalizací,“ shrnuje Karel Klíma radní pro oblast vodního hospodářství, životního prostředí a zemědělství.

Mezi podpořené projekty patří například dostavba kanalizace v Kosicích, kam kraj pošle necelé čtyři miliony korun. Albrechticím nad Orlicí kraj přispěje třemi miliony korun na dobudování kanalizace a dotace ve výši 3,6 milionu korun pomůže výstavbě vodovodu v Nahořanech. Také do Všestar poputují 3 miliony korun na novou kanalizaci. Kraj pomůže částkou 2,3 milionu korun na výstavbu kanalizace v Tetíně. Obec Lhoty u Potštejna použije dotaci ve výši 2 miliony korun k novému vodovodnímu řadu a vodojemu.

Tyto investiční dotace na vodohospodářské projekty jsou hrazeny z krajského dotačního programu Rozvoj infrastruktury v oblasti zásobování pitnou vodou a odvádění odpadních vod. Příjem žádostí o dotace v letošním roce byl ukončen 31. března 2019.

Investiční dotace obcím na rozvoj vodohospodářské infrastruktury v roce 2019: http://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/kraj-volene-organy/tiskove-centrum/aktuality1/kraj-307285/

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist