https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kralovehradecky-kraj-potvrdil-ze-dobre-hospodari-s-energiemi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Královéhradecký kraj potvrdil, že dobře hospodaří s energiemi

24. ledna 2020 | Královéhradecký kraj
V roce 2018 získal Královéhradecký kraj certifikát ISO 50001 systém energetického managementu, který je platný na tři roky, ale každý rok jej musí potvrdit dozorový audit. Auditoři na konci roku 2019 znovu ohodnotili 25 krajských zařízení, včetně samotného krajského úřadu. Výsledky byly velmi pozitivní a kraj certifikát podle normy ISO 50001 obhájil.

Vedení Královéhradeckého kraje se pro systematické hospodaření s energiemi rozhodlo v roce 2016 a do procesu bylo zapojeno 99 organizací napříč odvětvími, jako školství, zdravotnictví, sociální oblasti, kultury a správy majetku. Managementu hospodaření s energiemi se věnoval tým pracovníků krajského úřadu a Centra investic, rozvoje a inovací. Zásluhu na ocenění pak mají především energetičtí manažeři jednotlivých organizací, kteří navrhovali opatření ke snížení spotřeby energií a kontrolovali hospodárnost provozu.

„Získáním certifikátu pro nás vše začíná, protože musíme tento systém udržovat provozuschopný a snažit se ho neustále zlepšovat,“ uvedl na toto téma před časem radní Václav Řehoř.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist