https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/krkonose-budou-opet-ciste-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Krkonoše budou opět čisté

4. května 2018 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Tři stovky pracovníků Správy KRNAP a dobrovolníků vyrazí v těchto dvou dnech na turistické cesty vedoucí Krkonošemi s cílem vysbírat pohozené odpadky, které se objevily po zimní sezóně. Akce Čisté Krkonoše je už tradiční, probíhá na jaře a na podzim, na české i na polské straně Krkonoš. Obvykle se podaří vyčistit hory od cca 4 tun odpadu.

Sběrači vyrážejí na trasy, které strážci vytipovali jako vhodné pro sběr odpadků. V příštích dvou dnech se tak na řadě míst podél turistických cest objeví modré plastové pytle plné odpadků, které později strážci svezou z hor dolů. "V letošním roce je akce Čisté Krkonoše součástí přeshraničního projektu Partner Krkonošského národního parku. Díky tomu můžeme s klidným svědomím říci, že opravdu vyčistíme celé Krkonoše, jak české, tak polské. Tak jako u nás dnes vyrážejí do terénu pracovníci Správy KRNAP, tak v Polsku vyrazí kolegové z polského národního parku," upřesnil ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch.

Akce Čisté Krkonoše ukazuje na jeden ze zlozvyků člověka jako hosta v přírodě: zatímco přinést si občerstvení do hor není problém, odnést odlehčené prázdné obaly s sebou někteří návštěvníci za samozřejmost nepovažují. V přírodě se odpadky rozkládají jen velmi pomalu. Například papírový kapesníček se rozkládá 4 týdny, igelitová taška 25 let a PET lahev 100 let. V horách proto více než kde jinde platí, že co si s sebou do přírody přineseme, musíme také zase odnést.

Další informace o aktuálním dění v Krkonošském národním parku najdete na facebookovém profilu www.facebook.com/spravakrnap
Radek Drahný, tel: 737 209 900 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist