Filip Molčan "> Krkonoše mají své unikátní dobročinné suvenýry - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/krkonose-maji-sve-unikatni-dobrocinne-suvenyry
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České parky: Krkonoše mají své unikátní dobročinné suvenýry

2. listopadu 2021 | České parky
Autor: Filip Molčan, tel: 777 301 700
Po Národním parku České Švýcarsko získávají své dobročinné suvenýry i nejnavštěvovanější hory v Česku. Projekt Česképarky.cz, který se zaměřuje na pomoc chráněným lokalitám České republiky, uvádí novou kolekci Lynxie, tentokrát krkonošskou. Znázorňuje jednu z nejvzácnějších šelem, která se v Krkonoších vyskytuje – rysa ostrovida. Latinsky Lynx lynx, odkud pramení i název Lynxie. Polovina zisku z prodeje mikin, triček, hrníčků či tašek poputuje zpět přírodě národního parku.

„Uvedení značky Wolfie v Českém Švýcarsku, které web ceskeparky.cz před rokem spustil, jsme bedlivě sledovali. Líbil se nám nápad dobročinných propagačních předmětů, které svou kvalitou a grafikou potěší kupující, a navíc přerozdělením části zisku má přímý finanční přínos pro místní ochranu přírody. Uvítali jsme, že lidé z projektu České parky oslovili ke spolupráci právě nás,“ říká Radek Drahný, tiskový mluvčí Správy KRNAP.

Celý projekt odstartoval před rokem v NP České Švýcarsko s kolekcí Wolfie, znázorňující návrat vlka do místní krajiny. Od zahájení projektu bylo prodáno téměř 2000 suvenýrů. Ze získaných prostředků se financuje například nákup budek pro netopýry a další aktivity v oblasti ochrany přírody.

„Rozhodnutím vydat peníze cíleně také vyjadřujeme své postoje k důležitým otázkám, jako je například právě vztah k ochraně přírody,“ přibližuje Pavel Benda, ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko, a doplňuje: „Právě proto máme radost, že se tolik dárců v uplynulém období rozhodlo pro motiv Wolfie. Vnímáme to jako jasný signál, že veřejnosti na stavu naší přírody záleží.“

Aktivita navíc podporuje zaměstnávání hendikepovaných, kteří samotné suvenýry navrhují a zajišťují výrobu. „Když jsme s projektem před rokem začínali, byli jsme zvědaví, zda si lidé budou chtít z dovolené domů přivést místo magnetu něco smysluplného, něco, co dál pomůže přírodě. Velký zájem nás překvapil a jsme moc rádi, že se Krkonoše k této aktivitě přidávají. Tak i milovníci našich nejvyšších hor budou mít možnost pomoci zdejší krásné flóře a fauně nákupem unikátních dobročinných suvenýrů Lynxie,“ dodává Filip Molčan, který za myšlenkou Česképarky.cz stojí.

Produkty lze zakoupit na e-shopu https://www.ceskeparky.cz

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist