https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/krkonosske-muzeum-v-jilemnici-ukaze-krasu-perniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Krkonošské muzeum v Jilemnici ukáže Krásu perníku

27. dubna 2017 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Krkonošské muzeum Správy KRNAP v Jilemnici otevírá výstavu Krása perníku z dílny Dany Holmanové. Navštívit ji můžete až do 10. září 2017.

Umělkyně byla oceněna jen vzácně udíleným titulem Nositelka tradic. Má neobyčejnou tvůrčí invenci, a tak budou mít na jilemnické výstavě premiéru perníky nově a velmi originálně pojaté. Že budou zářit krásou a dýchat nádhernou vůní, to jistě zdůrazňovat nemusíme. Návštěvníci uvidí názorně také postup výroby a zdobení perníků. Doktorka Holmanová bude navíc občas na výstavu zajíždět a návštěvníkům zdobení krásných sladkostí předvede.

Perník má v Podkrkonoší velmi hlubokou a stále živou tradici. Ostatně i nejstarší česká zmínka o prodeji perníku se váže k nedalekému Turnovu, a to k roku 1335. Výstava bude proto doplněna také malým historickým exkursem do dějin pernikářství a samozřejmě i perníkářskými formami, lidovou keramikou a dalšími exponáty.
Radek Drahný, tel: 737 209 900 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist