https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/krkonossky-narodni-park-je-pilotnim-uzemim-pro-green-list-mezinarodni-unie-ochrany-prirody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Krkonošský národní park je pilotním územím pro Green List Mezinárodní unie ochrany přírody

21. května 2018 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Krkonošský národní park byl vybrán jako jedno z dvaceti pilotních území v EU pro ověření kritérií k zařazení na tzv. "Green List of Protected Areas" neboli "Zelený seznam chráněných území". Na tento seznam jsou zařazovány lokality, které splňují náročné kvalitativní standardy správné správy včetně spolupráce s místními partnery.

Očekává se tedy, že taková území jsou nejen dostatečně chráněna, ale zároveň využívána tak, aby neklesala jejich kvalita. Dlouhodobým cílem, je, aby veškerá chráněná území standardy dobré správy, tj. kritéria pro zařazení na Zelený seznam, splňovala.

"Pro nás je to samozřejmě docela pocta, že byly Krkonoše vybrány mezi dvacítku chráněných územích, na nichž se budou testovat kritéria kvality péče pro podmínky Evropské unie. Začínáme za pár týdnů a jsem přesvědčen, že na Green List IUCN patříme," říká ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch.

Globální standardy Zeleného seznamu vytvořila Mezinárodní unie ochrany přírody (IUCN - International Union for Conservation of Nature). Účelem zmíněné pilotní fáze je ověřit standardy modifikované pro státy EU, s ohledem na specifika soustavy Natura 2000, která na jiných kontinentech neexistuje. Ověření bude probíhat v letních měsících tohoto roku, a výsledek bude znám nejdéle v říjnu.

Více informací naleznete zde: https://www.iucn.org/theme/protected-areas/our-work/iucn-green-list
Radek Drahný, tel: 737 209 900 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist