Josef Vavřík "> KRNAP plní své poslání výchovou dětí k přírodě - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/krnap-plni-sve-poslani-vychovou-deti-k-prirode
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Radmila a Josef Vavříkovi: KRNAP plní své poslání výchovou dětí k přírodě

19. července 2023 | Radmila a Josef Vavříkovi
Autor: Josef Vavřík, tel: 777 367 311
Když územní pracoviště REZEK navštívil 13.7.2023 lesní pedagog Ing. Josef Vavřík, který byl povolán na péči o školní děti na pobytovém týdnu cestovní kanceláře Duhový koník na pensionu Hájenka na REZKU a nastínil vedoucímu střediska Ing. Janu Hanušovi svůj program pro děti v oblasti péče o přírodu a les, byl tento záměr panem Hanušem přijat a byla sjednána schůzka s dětmi na středisku dne 18.7.2023.

Jelikož vedoucí střediska onemocněl, ujmul se základního setkání s dětmi technik pracoviště REZEK Ing. Tomáš Nosek, který dětem vysvětlil rozdíl mezi lesníkem a strážcem KRNAPu, ukázal jim pracovní porostní mapu a připravil ukázku shozů paroží.

Jelikož děti měly v programu i pěstování lesů, viděly také semeniště a poznaly rozdíl mezi semenáčkem smrku a jedle. Na závěr setkání obdržely všechny děti brožurku o KRNAPu a samolepku KRNAPu.
Druhého dne, pro ucelení poznání pěstování lesů se děti setkaly v lesní školce na Rezku, s lesním Petrem Šmidberským.

Pochopily náročnou práci se semenáčky a s celou přípravou sadebního materiálu. Aby také poznaly práci v lesní školce, vyplely děti se svými rodiči 1 záhon smrku a po provedené práci měli všichni ze společného díla radost a byli spokojeni, že pro lesy KRNAPu také mohly něco udělat.

Jsme rádi že strážci KRNAPu se takto věnují dětem a dokáží je svou prací vést k ochraně přírody.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist