https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/krutakova-brat-vodu-ze-soukromych-studni-je-diskriminacni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

STAN: Krutáková: Brát vodu ze soukromých studní je diskriminační

8. srpna 2018 | STAN
Připravovaná novela ministerstva zemědělství plánuje dovolit využívat studny soukromníků pro potřeby obcí. Nejedná se ale o udržitelné řešení, a navíc diskriminuje ty, kteří se o svou vodu dobře starají.

„V případě dlouho trvajícího extrémního sucha a přes selhání všech opatření se můžeme bavit o pomoci občanů, kteří vlastní studny. Ale v momentě, kdy vláda dělá velmi málo pro zadržení vody v krajině, kdy stále nejsou velcí zemědělci motivováni hospodařit na menších půdních celcích, je takové řešení alibistické a diskriminační vůči těm, kteří se o svou vodu starají,“ říká poslankyně Jana Krutáková.

„Vláda vlastně říká: já se o vodu nestarám, ale ty se o tu svou staráš dobře, tak mi ji dej. Takže ti, kteří jednou zaplatili za své studny, zaplatí nedobrovolně znovu. Jediné dlouhodobé řešení přitom je reformovat zemědělskou politiku a motivovat velké hráče, aby se vrátili k šetrnému způsobu obdělávání půdy,“ dodává Krutáková.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist